banner53

Keskin’den Anayurt Caddesi için Gürkan’a teşekkür

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Ergenekon Köprüsü ile Sivas Yolu arasında demiryolu güzergahı üzerinde yeni açılan Anayurt Caddesi’nin Malatya’ya yakışan ve çevreyolu içinde alternatif bir proje olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti. Keskin, şehrin Güney bölgesindeki ulaşım alt yapısı içinde eleştiride bulundu.

Keskin’den Anayurt Caddesi için Gürkan’a teşekkür

Anayurt Caddesi’nin Malatya’ya yakışan bir proje ve yol güzergahı olduğunu belirterek  Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’a teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Yapılan hizmetin güzel olanı için tebrik etmek, iyi olmayan ve yapılmayan  hizmetler içinde eleştirmek hepimizin sorumluluğudur. Ergenekon Köprüsü ile Sivas Yolu arasında demiryolu güzergahı üzerinde açılan Anayurt Caddesi Malatya’ya yakışan bir proje olmuştur. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve Daire Başkanı Mehmet Mert’i tebrik ediyorum, işçisinden tutunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çevreyolu için önemli bir alternatif yol olmuş. Bu yol güzergahı çevre yolundaki trafik akışını büyük oranda azaltacaktır. Anayurt Caddesi bulunduğu bölgedeki  trafik yoğunluğunu daha sağlıklı bir hale getirecektir.  Malatya’nın trafik yoğunluğunu azaltacak olan bu tür projeleri destekliyoruz ve artmasını bekliyoruz. Yol güzergahı üzerindeki aynı zamanda hemzemin geçit olan  Horata Çayı’ndan Topsöğüt’e giden yolun emniyetli hale getirilmesi gerekmektedir. Bu yol güzergahı, demiryolu güzergahı takip edilerek Eskimalatya’ya kadar yapılmalıdır.  Eskimalatya’ya kadar yapılma imkanı varsa proje şehrin Kuzeyi için yeni bir nefes olabilir”  dedi.

Şehrin Güney bölgesinin yıllardır ihmal edildiğini belirten Şevket Keskin bu konuda ise şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a Anayurt Caddesi konusunda teşekkür ederken, şehrin Güney bölgesindeki trafik sorununa da çözüm üretilmesini istiyor ve bekliyoruz.  Şehrin Güneyi maalesef trafik yoğunluğu konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktadır.  Yıllardır konuşulan Güney Kuşak Yolu biran önce bitirilmelidir. TOKİ bölgesi,  Başharık, Kernek, Yamaç, Beydağı, Paşaköşkü, Cemal Gürsel, Yavuz Selim Mahallesi gibi mahallelerimiz de yaşayan vatandaşlarımızın trafik konusunda büyük sıkıntıları bulunuyor.  TOKİ tarafından binlerce ev yapıldı, ancak o bölgedeki yol halen 50-60 yıl önceki yol olarak kalmış durumda. Trafik artmış, nüfus artmış ama yol genişlememiş. Özellikle Derme Kanalı güzergahını takip eden yolun biran önce standartlar ölçüsünde Büyükşehire yakışır bir hale getirilmesi gerekiyor. Vatandaşlar, ‘bölgede müteahhitler yatırım yapmıyor diye belediyelerin ulaşım hizmetini götürmediğini’ düşünmektedir. Karakavak bölgesinde müteahhitler sitelerin temelini atmadan yollar ve ışıklı caddeler açılmıştı. Fahri Kayahan’da oturan vatandaşlar için bisiklet yolu bile yapıldı, ama şehrin Güneyinde oturan vatandaşlar trafikte gidecek yol arıyor.  Beydağı bölgesinde on binlerce Malatyalı 50 -60 yıl önceki yolları  kullanıyor.  Şehrin alt yapı yatırımları eşit ve adil bir şekilde dağıtılmalı. Sürekli araçların sulama kanalına uçması bile maalesef kimseyi harekete geçirmiyor. Harekete geçmek için insanların ölmesi mi gerekiyor?  Bölgeye yeni yapılacak olan TOKİ konutları da dikkate alınarak bu bölgenin ulaşım ve trafik alt yapısı gözden geçirilmeli ve planlanmalı.  Yıllardır ihmal edilen bu bölgeye Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın sahip çıkmasını ve yatırım getirmesini bekliyoruz”

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER