banner53

Ağbaba'dan Kayısı Alımına Gönderme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kayısı alımına dair açıklamalarda bulunarak, AK Parti'ye gönderme yaptı.

Ağbaba'dan Kayısı Alımına Gönderme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “7 ay önce ‘Toprak Mahsulleri Ofisi kayısı alacak’ diye müjde verenler, 7 ay sonra topu bakana ve cumhurbaşkanına atıyor” ifadelerini kullandı.

“NE TMO ALIM YAPIYOR, NE REKOLTE DÜZELTİLİYOR”

Veli Ağbaba, sahipsiz kentin sahipsiz ürünü ve üreticilerinin 18 yıllık AKP iktidarları döneminde çektikleri çileyi başka hiçbir dönem çekmediklerini savundu.

Geçtiğimiz günlerde Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açıklanan kayısı rekoltesinin üreticilerde karşılık bulmadığını kaydeden Ağbaba, “Binlerce üretici açıklanan rekoltenin yanlış olduğunu haykırıp rakamı yüksek göstermenin ürün fiyatını düşüreceği kaygılarını ilettiler. Ancak belli kesim tarafından ısrarla Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım yapacağı, alım için ise rekoltenin yüksek gösterilmesi gerektiği dillendirildi. Bugün geldiğimiz noktada ne TMO alım açıklaması yapıyor,ne rekoltede düzeltmeye gidiliyor” dedi.

“AYLAR ÖNCE MÜJDE VERDİLER, ŞİMDİ TOPU CUMHURBAŞKANINA ATIYORLAR”

 “Bu yıl üreticiler, don, dolu, fırtına yetmezmiş gibi bir de çiçekleme döneminde sürekli yağan yağmurun tozlaşma yapamaması ve monilya hastalığı nedeniyle büyük zarar gördü” ifadelerini kullanan Veli Ağbaba, “Dolayısıyla rekolte gerçeği yansıtmıyor. Peki madem rekolte yüksek gösterildi TMO nerede? Bilen yok. Aralık ayında TMO’nin alım yapacağını müjdeleyip “ Malatyamıza hayırlı olsun” diyen AKP Milletvekili aradan 7 ay geçtikten sonra Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kayısı alımı yapması için Tarım Bakanının konuyu Cumhurbaşkanına ileteceğini açıklıyor. TMO’nin kayısı alımına bile Cumhurbaşkanı karar verecekse vay halimize.İktidar milletvekilleri, bakanlar ne iş yapıyor? Madem TMO alım yapmayacaktı neden aylar önce müjde verdiniz? Madem TMO ortada yok, rekolteyi neden yüksek göstermek için çaba harcadınız? AKP ne zaman üreticiden ve Malatya’dan taraf olacak merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER