banner53

Hikmet Karamanı'ın Kayserispor Maçı Sonrası Açıklamaları

BtcTurk Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, 2-1 kaybedilen Kayserispor maçını ve Koronavirüs nedeniyle kadroya alınmayan Bifouma hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hikmet Karamanı'ın Kayserispor Maçı Sonrası Açıklamaları

Hes Kablo Kayserispor'a 2-1 kaybeden BtcTurk Yeni Malatyaspor'da teknik direktör Hikmet Karaman karşılaşma sonunda önemli açıklamalarda bulunarak,"Bugünün takımı değil bu. Oyuncular aldıkları paranın karşılığını verecekler"dedi.

Maç sonu konuşan Karaman,"Oyuncular aldıkları paranın karşılığını verecekler. Bazı oyuncuların işine gelmiyor. Buradan çıkmak için her şeyimizi vermemiz lazım.Öncelikle Kayserispor'u tebrik ediyorum. Çok kötü başladık ilk 45 dakikaya. İkinci yarı oyunu riske ettik. Hem oyuncu değişiklikleri hem de taktik anlamında. Aslında çok büyük riske ettik. Biz rakibi hapsettik. Maçın ikinci 45 dakikasına baktığımızda skorun minimum 2-2 olması lazım. Ama kaybettiğimiz bir maç. Önümüzde zorlu bir iki hafta içeride oynayacağımız fikstür avantajının vermiş olduğu maç periyotuna giriyoruz. Ama işin esas tarafı, takım olarak birlikte hareket etmemiz, çok çalışmamız ve eksiğimizi bilmemiz lazım. İlk 45 dakikaya baktığımızda insan şaşırıyor. Bugünün takımı değil bu. Oyuncular aldıkları paranın karşılığını verecekler. Bazı oyuncuların işine gelmiyor. Buradan çıkmak için her şeyimizi vermemiz lazım. Bu mücadelenin içerisinde takım karakterini ortaya koyan oyuncuların da birleşmesi gerekiyor. Bana göre lig daha yeni başladı. Korona virüs tedbirleri kapsamında Bifouma'yı kontrole gönderdik.Oyuncu ile ben görüşmedim. Başkan kendisini kontrole gönderdi. Kontrol sonuçlarını bekliyoruz. Önemli olan takımın, insanların sağlığıdır. insan sağlığını ön planda düşündüğümüz için Bifouma'yı kadroya almadık.Taraftar olmadan hiçbirimiz burada olamayız. Maça gelip takımını destekleyen taraftardır. Taraftar her şekilde ön plandadır. Ama taraftarın sağlığı, insanların sağlığı her şeyden daha önemlidir. Çalışan masörler var, fizyoterapistler var oyuncular ile ilgileniyorlar masaj yapıyorlar. Temas halindeyiz"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71