banner53

Müdür Bentli,Umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymalarını istedi

Malatya Sağlık İl Müdürü Recep Bentli,Umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymalarını istediği belirtirken, TOKİ bölgesinde bulunan Ağız ve Diş Hastanesi eski binasında 15 yataklı karantina hastanesi oluşturulduğunu açıkladı.

Müdür Bentli,Umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymalarını istedi

Bentli,"Umreden dönen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına uymasını ısrarla istiyoruz. Umreden döndükten sonraki 14 gün içinde görülen Olası Vakaları ve hasta vatandaşlarımızı hastanelerimize getirirken; tedbirli olmak için en üst seviyede koruma önlemleri alıyoruz. Bundan sonra da sıklıkla karşılaşabileceğimiz bu durum için vatandaşlarımızın panik oluşturmamalarını rica ediyoruz.

Konusunda uzman sağlık personelimiz, diğer vatandaşlarımızı korumak için ellerinden gelen gayreti göstermektedir. Vatandaşlarımızın panik oluşturmadan, sağlık personelimizin talimat ve yönlendirmelerine uymalarını istiyoruz.

Şu ana kadar ilimizde Pozitif bir vaka tespit edilmemiştir. Pozitif vaka olması halinde açıklama yetkisi sadece Sayın Sağlık Bakanımızdadır. Süreç Sayın Bakanımızın bizzat takibinde olup, vatandaşlarımızın sağlığı için en üst koruma tedbirleri uygulanmaktadır.

TOKİ bölgesinde bulunan Ağız ve Diş Hastanesi eski binasında 15 yataklı karantina hastanesi oluşturulmuştur. Burada yoğun bakım ihtiyacı olmayan, genel durumu iyi hastalar takip edilecektir"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71