banner53

Yeşilyurt Belediyesi'nden Sokak Hayvanlarına Kuru Yem

Covid-19 salgını nedeniyle çok sayıda vatandaş evinde kalırken, sokak hayvanlarıda bu noktada aç kalmaması adına Yeşilyurt Belediyesince doğaya kuru yem bırakıldı

Yeşilyurt Belediyesi'nden Sokak Hayvanlarına Kuru Yem

Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşler Birimi yetkilileri, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın talimatıyla, beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için doğaya kuru yem bırakmaya başladı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yaptığı açıklamada, doğadaki tüm canlılara karşı sorumluluklarının olduğunu ifade ederek, "Hayvanlar insanların en güzel dostlarındandır. Dostlarımıza sevgiyle şefkatle yardım etmekte bizlerin görevleri arasındadır. Ekolojik dengenin ve şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda; dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu evlerinde ve dışarıya çıkamıyorlar. Sokak hayvanlarını hayatlarını kolaylaştırıcı basit çözümler ortaya koymalıyız. Bu zor dönemde, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenme sorunlarını gidermek adına ekiplerimize gerekli talimatları verdik. İlçemizin farklı noktalarına kuru yem ve su bırakılmaya başlandı. Böylelikle hizmetlerimizle hem doğaya hem de insanımıza katkı sağlıyoruz. Sokak hayvanları için yem bırakma işlemleri düzenli olarak devam edecektir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER