banner53

Başkan Gürkan, Erdoğan'a Malatyalıların Selam Ve Saygılarını İletti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü’nden, video konferans yöntemiyle belediye başkanlarına hitap etti.

Başkan Gürkan, Erdoğan'a Malatyalıların Selam Ve Saygılarını İletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Panik yapmadan akılcı, dengeli ve gerçekçi adımlarla mücadelemizi kararlılıkla yürütüyoruz. Türkiye, Allah'ın izniyle, bu salgını yenecek güce ve kapasiteye sahiptir. Daha önceki sıkıntılar gibi milletimiz bu badirenin de üstesinden gelecek, inşallah aydınlık, müreffeh ve huzurlu günlere kısa sürece kavuşacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin belediyelerde gösterdiği emsalsiz başarıyla Türkiye'nin yönetimini üstlenmiş bir parti olduğunu belirterek belediyelerinin halkın günlük hayatına dokunan çalışmaları ve yaptıkları altyapı yatırımlarının önemli olduğunu kaydetti.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, Cumhurbaşkanı ve AKParti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılan Belediye Başkanları toplantısına, Malatya’dan video konferans yöntemi ile katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sayın Cumhurbaşkanım, Malatya’dan en içten dileklerimi saygı ile selamlarımı yolluyorum. Malatya’dan ve Malatyalı hemşerilerinizden size saygı ve hürmetlerini iletiyorum” dedi. 
COVİD – 19 virüsünden bir an an evvel hem insanlığınhem de memleketimizin kurtulmasını temenni ettiğini söyleyen Başkan Gürkan özetle şunları söyledi: 
“COVİD – 19 virüsü ile ilgili bizler Valiliğimiz, sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları ile birlikte ortak bir platformda gerek kriz masası boyutuyla, gerek Hıfzıssıhha kurulu boyutuyla şehrimizdeki hijyenik koşullara uyulması, dezenfekte edilmesi noktasındaki toplu alanların, toplu taşıma araçlarının, ticari araçların v.b dezenfekte edilmesi noktasında çalışmalar yürütüyoruz. 

Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Devlet Hastanelerimiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonu içerisinde gerekli tedbirleri alınıyoruz. 

Özellikle halk otobüsleri ve toplu taşıma noktasında mazotların üzerindeki ÖTV kaldırılırsa biraz daha rahat ederiz diye düşünüyorum. En azından toplu taşımadaki kaybın ve zararın kısmen de olsa giderilmesine fayda eder düşüncesi ile ifade etmek istiyorum. 
Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Devletimizin aldığı tedbirleri görüyoruz ve yakında müşahede ediyoruz.Cenab-ı Allah’tan niyazımız oldur ki bu beladan hem ülkemizin ve milletimizin kurtulmasını temenni ediyorum. 
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Belediye Başkanlarımızın almış olduğu tedbirler noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak, bu konuda lokomotif görevi gördüğümüzü burada ifade etmek istiyorum. Sizlere en derin saygılarımı sunuyorum. Tüm Malatyalı hemşerilerimizin sizlere selamlarını saygılarını sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER