banner53

Ağbaba:'Çevreyolu’nu göreviniz bitmeden bitirin'

Yeni Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Temeli atıldıktan sonra bile 3 bakan değiştiren  Kuzey Çevreyolu’nu göreviniz bitmeden bitirin” diye seslendi.

Ağbaba:'Çevreyolu’nu göreviniz bitmeden bitirin'

Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın 28 Mayıs 2017 tarihinde Akçadağ yol ayrımında düzenlenen temel atma töreni ile yapımına başlanan Kuzey Çevre Yolu 3 yılda 3 bakan değiştirdi.

“YOLUN BİTİM TARİHİNİ KENDİLERİ DE BİLMİYOR”

Güzergahı üzerinde 14 adet farklı seviyeli Kavşak, 28 adet Altgeçit, 3 adet DDY Geçit ve 4 adet hidrolik köprünün bulunduğu Kuzey Çevreyolu bitim tarihi temel atma töreninde 2019 Ağustos ayı olarak müjdelenmiş, ancak daha sonra bitim tarihi sessiz sedasız 31 Aralık 2021’e ertelenmişti. 2020 Yılı Yatırım Programı’nın “Devam Eden Projeler” kategorisinde yer alan 54 kilometre uzunluğundaki Malatya Kuzey Çevre Yolu Projesi’nin başlama ve bitiş yılları 2011 – 2023 olarak belirtilmiş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Bu yolu bitirecekleri tarihi kendileri de bilmiyor. Bitim tarihi için defalarca tarih verdiler. Kimin ne söz verdiği, yolun ne zaman biteceği belirsiz” ifadelerini kullanmıştı.

“BİR GECE YARISI GÖREVİNDEN ALINMADAN ÖNCE!”

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Kuzey Çevreyolu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Malatyalılar onlarca yıldır çevreyolunun bitirilmesini bekledi. Ancak kağnı hızında ilerleyen yol yine hayal kırıklığı yarattı. Önceki bakan Mehmet Cahit Turan döneminde gözle görülür bir yol yapımı gerçekleşmedi. Yeni Ulaştırma Bakanını Karaismailoğlu, bir önceki Ulaştırma Bakanı gibi bir gece yarısı görevinden alınmadan önce Malatya Kuzey Çevreyolu’nun bitirilmesi için çaba harcamalıdır. Ancak görünen köy kılavuz istemez. Ne bakanın ne AKP’nin ömrü Kuzey Çevreyolu’nu bitirmeye yetmeyecek.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ravza
ravza - 1 yıl Önce

artık çevreyolu bir an önce bitsene de şehir trafiği bir an önce rahatlasaaa

SIRADAKİ HABER

banner72

banner71