banner53

Başkan Gürkan Polis noktasını ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Malatya Valisi Aydın Baruş ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdevin,ile birlikte yok kontrolünde görevli Polis Memurlarını ziyaret ederek başarılar dilediler.

Başkan Gürkan Polis noktasını ziyaret etti

Vali Baruş ve Başkan Gürkan, yol çalışması yapan yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 
Yol çalışmaları noktasında görev yapan sağlık personelleri de yolculuk yapan yolcuların ateş ölçümlerini gerçekleştiriyor. 
Başkan Gürkan, Polis noktasında görev yapan polislere ve sağlık çalışanlarına tatlı ikramında bulundu. 
Evinizde kalın sağlıklı kalın 
İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, “Teşkilatımızın kuruluşunun 175. Yıl dönümünde Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın gösterdikleri teveccühten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm teşkilatım ve görev başında olan arkadaşlarımın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Şehitlerimize minnet ve şükranlarımı arz ederken, gazilerimize sağlıklı günler temenni ediyorum. Malatya halkına evinizde kalın sağlıklı kalın diyorum” dedi. 
Polislerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum
Polis Haftası dolayısıyla Polis kontrol noktasında görevli polisleri ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, “Polislerimiz hakikaten canla, başla memleketimizdeki insanımızın can ve mal güvenliğini koruma noktasında büyük hassasiyet gösteriyor. Dünyamızı ve Ülkemizi etkileyen virüs salgını nedeniyle Emniyet Teşkilatımız vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin yanında oluşturulan vefa timleri ile vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını gidermek için çalışmaktalar. 
Bu özverili çalışmalarından dolayı Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürümüzün şahsında emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum. 
10 Nisan Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 175. Yıl dönümü, daha güçlü, daha başarılı nice 175. Yıllar diliyorum. Yarın saat 21.00’da bütün vatandaşlarımızı balkonlara çıkarak bu özverili çalışmalarından dolayı Polislerimize alkışlı desteğe davet ediyorum. Polislerimizin haftalarını tekrar kutluyor, bütün polislerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 
Polis Teşkilatımız çok köklü bir teşkilattır
Malatya Valisi Aydın Baruş ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “ 10 Nisan tüm polis teşkilatının kuruluş yıl dönümü, bu yılda emniyet teşkilatımız 175. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Çok köklü bir teşkilat ve kurulduğu günden bugüne kadar Türk milletinin huzuru ve güvenliği için canla başla mücadele eden, gece gündüz çalışan, mesai mefhumu gözetmeyen çok fedakâr bir teşkilat, emniyet teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkür ediyor, minnetlerimi sunuyorum. 
Malatya – Elazığ karayolu üzerinde kontrol noktasındayız. Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında ilimize giriş ve çıkışlar kısıtlandı. Normal araçların girişine izin verilmiyor. Resmi görevli araçlar, ticari faaliyeti olan araçlar ve özel durumu olan vatandaşlarımızın geçişine izin veriliyor. Bu kontrol noktasında arkadaşlarımız gece – gündüz görev yapıyorlar. 
Polis Teşkilatımız zaten geçmişten beri bu fedakârlığı ile tüm dünya polis teşkilatına örnek olmuş bir teşkilattır.
Gerek 24 Ocak 2020 tarihinde yaşamış olduğumuz Elazığ Sivrice depreminden sonra alınan tedbirlerde, gerek korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerde arkadaşlarımız can siperane çalışıyorlar. 
Malatya'da alınan kararların yerinde olduğunu hep birlikte görüyoruz. Vatandaşlarımızın sokağa çıkmamaları ve evlerinde kalmaları için polisimizin vermiş olduğu çabalar, sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlarımıza devletimizin yardımlarını ulaştırma noktasında emniyet mensuplarımız fedakâr bir şekilde çalışıyor. Bu vesileyle ben kendilerine milletimiz ve Malatya’mız adına tekrardan şükranlarımı sunuyorum. 
Nice kuruluş yıldönümüne diyorum. Aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu yıllar temenni ediyorum. Yarın polisimize alkış günü, biz tüm polisimize olan minnettarlığımızı yarın akşam saat 21.00’de Malatya olarak tüm vatandaşlarımız alkış ile gösterecekler. Sağlık görevlilerimize de vermiş oldukları mücadele nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte devlet görevlileri ve vatandaşlar olarak el ele inşallah bu mücadele de sağlıklı ve güçlü çıkacağız. 
Yeter ki vatandaşlarımızın devletimizin ilan ettiği sağlık tedbirlerine,  alınan tedbirlere riayet etsinler. Yasaklara uysunlar. Evde Hayat Var. Evde Kal Malatya diyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER