banner53

Malatya yeni adliye binasına kavuşuyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’ya yeni adliye binasının yapılması için sürecin hızlandırıldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla eski Askeri Hastane’nin yerinin adalet sarayı yapılmak üzere Adalet Bakanlığı’na tahsisinin gerçekleştirildiğini ifade etti. 

Malatya yeni adliye binasına kavuşuyor

Milletvekili Çalık, geçen haftalarda “Yeşilyurt’umuza, Yeşiltepe’mize Askeri Hastanemizin olduğu alana Allah nasip ederse adliye binamızı yapıyoruz. Yeşilyurt mıntıkasında Yeşiltepe’nin daha da gelişimine katkıda bulunacağını düşündüğümüz Askeri Hastane’nin yerine adliye binasını yapalım istedik. Süreci tamamen başlattık” açıklamasını yaparak, yeni adliye binasının Yeşiltepe’de yapılacağının müjdesini vermişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşiltepe’de bulunan Askeri Hastane’nin 100.000 metrekarelik kısmın ve üzerindekilerin mülkiyetinin bedelsiz olarak ‘Adalet Sarayı yapılmak’ kaydıyla Adalet Bakanlığı’na tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesine devredilmesi kararını imzaladı. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yeni adliye binasının Yeşiltepe’de eski askeri hastanenin bulunduğu alana yapılması için sürecin hızlandırıldığını kaydederek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün adalet sarayı ile ilgili proje talimatını verdiğini ifade etti. 

Milletvekili Çalık, Malatya’ya yeni adliye binasının yapımına destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e teşekkür etti.

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Yotube Kanalımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER