Güldal Akşit’in İsmi Malatya’da Yaşayacak

Başkan Gürkan Güldal Akşit’in İsminin Verildiği Caddede İncelemelerde Bulundu

Güldal Akşit’in İsmi Malatya’da Yaşayacak

Uzun yıllar Türkiye’de Milletvekilliği ve Bakanlık yapmış olan hemşehrimiz Güldal Akşit’in ismi Malatya’da unutturulmayacak. Güldal Akşit’in ismi Malatya’da bir caddeye verilerek yaşatılacak. 

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi 3 Aralık 2021 tarihinde vefat eden hemşehrimiz Güldal Akşit’in isminin Malatya’da yaşatılması noktasında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından verilen teklifin değerlendirilmesi sonucunda Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Kanyon 2. Sokağa “Güldal Akşit” isminin verilmesi kararlaştırıldı.  
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan hemşehrimiz Güldal Akşit’in isminin verildiği caddede incelemelerde bulunarak açıklamalarda bulundu. 

Başkan Gürkan, “Geçtiğimiz yıl çok değerli Bakanımız ve Hemşerimiz Güldal Akşit hanımefendiyi kaybetmiştik. Güldal Akşit hanımefendinin isminin yaşatılması noktasında Elazığ yolundan Çınara kadar olan kısım ve oradan da Kuzey Çevre Yoluna bağlanacak olan ana bulvara Güldal Akşit isminin verilmesi Meclisimizin kararıyla onaylanmıştır. Şehrimize hizmet etmiş mümtaz güzide insanların öldükten sonra da eserlerle ve oranın değerleriyle yaşatılması noktasında gerek meclisimizin kararı gerekse bizlerin teklifleri neticesinde değerli hemşerimiz Güldal Akşit hanımefendinin ismi bu bulvara verilmiştir. Hemşerimiz Güldal Akşit hanımefendinin ruhları şad-mekanı cennet olsun. Bu yolumuzu kullanacak olan sürücü ve yayaların da sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yararlanmalarını temenni ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER