Derme Deresi 2.Etap Çalışmaları İçin Fikir Alışverişinde Bulunuldu

Battalgazi'nin değerine değer katacak olan ve 1.etap çalışmalarının devam ettiği ‘Derme Deresi’ projesi hakkında Devlet Su İşleri (DSİ) 9.Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ı ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Derme deresi projesindeki 2.etap çalışmaları daha hızlı ilerleyecek” dedi. 

Derme Deresi 2.Etap Çalışmaları İçin Fikir Alışverişinde Bulunuldu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğüne atanan Mahmut Dündar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Battalgazi’de devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında Müdür Dündar ile istişarelerde bulunan Başkan Güder, devam eden Derme Deresi Islah Projesi’nin 1.etap çalışmasında bazı nedenlerden dolayı gecikmelerin olduğunu hatırlatarak, 2.etap çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi gerektiğinin altını çizdi. Belediye Başkan Yardımcılarının da katıldığı ziyarette Başkan Güder, Müdür Dündar’a Malatya kayısısı hediye etti.  
MÜDÜR DÜNDAR, “BATTALGAZİ BELEDİYEMİZ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ”
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in yapmış olduğu bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, "Değerli başkanım Osman Güder’e bu nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaret vesilesiyle de Malatya’mızın Battalgazi ilçesinde yapmış olduğumuz çalışmaları istişare etme fırsatı bulduk. Bu kapsamda Derme Deresi 1.etap çalışmalarının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması için çalışmalar devam ediyor. 2. Etapta düşünülen dere ıslahı ile ilgili de projeyi koordineli bir şekilde hazırlanıp, tekrar yatırım programına alarak ihalesi yapıldıktan sonra gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecek. Bu çalışmaların tamamında Osman Güder başkanımız ve ekibi de çalışmalarda kendilerine düşen işleri yerine getiriyorlar. 1 Etapta kamulaştırma kaynaklı gecikmeler yaşandı. Buna pandemi ve depremde eklenince gecikmeler yaşandı. Bu süreyi telafi etme anlamında 2. Etapta projelerimizi hazırlarken, aynı sıkıntılarla karşılaşmamak adına proje üzerinde çalışan birimlerimize gerekli talimatlar verildi. Bu süreci Battalgazi Belediyemiz ile birlikte gerekli koordinasyonu sağlayarak, bir sıkıntı yaşamadan hızlı bir şekilde ıslah çalışmamızı gerçekleştirmek istiyoruz. Bu koordineli çalışma sürdüğü müddetçe sorunları daha hızlı aşarız. Osman Güder başkanımızı gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Başkanımız ve ekibine şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
BAŞKAN GÜDER, “DERME DERESİNİN HEPSİNİ ISLAH ETMEK İSTİYORUZ”
Kurumlar arası istişareye büyük önem verdiklerini dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, "Battalgazi Belediyesi olarak bugün DSİ Bölge Müdürlüğü görevine atanan Mahmut Dündar’a hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak üzere hem de Battalgazi’de DSİ ile yapmış olduğumuz ortak çalışmaları değerlendirmek üzere Elazığ’a geldik. Doğal afetlerden kaynaklı ülkemizde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Bu tür sorunları Malatya’mızda yaşamamak için önlem almamız gerekiyor. Sorun yaşayabileceğimiz yerlerden biri de Derme Deresi. Derme Deresi projemiz yaklaşık 1 yıldır DSİ Müdürlüğümüz ile birlikte takip ettiğimiz bir projemiz. Şuan bu projenin 1. Etabı Battalgazi’mizde sürüyor. 2. etap çalışmaları hakkında istişarelerde bulunmak amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik. Derme deresi projesindeki 2.etap çalışmaları daha hızlı ilerleyecek. Amacımız Belediye olarak Derme Deresi’nin 8 kilometresini de ıslah ederek, taşkın oluşabilecek suların tahliyesine katkıda bulunmasıdır. İstişareler sonucunda en güzel çalışmayı vatandaşımıza sunmak için ortak çalışmalarımız devam edecektir. Birlikten kuvvet doğar mantığıyla vatandaşımıza layık oldukları en güzel çalışmaları yapmak için elimizden ne geliyorsa ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kurumlar arası istişarelere çok önem veriyoruz. İnşallah Rabbim’in de inayeti ile daha güzel bir Battalgazi inşa etmek bize nasip olur” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER