Şahintepesi Prestijli Alana Dönüştürülüyor

Yeşilyurt Belediyesi Şahintepesi Macera Parkı Ve Sosyal Tesislerinin Temeli Atıldı  

Şahintepesi Prestijli Alana Dönüştürülüyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatleri arasında yer alan Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin temel atma töreni sosyal mesafe kuralları altında gerçekleştirildi.
ŞAHİNTEPESİ’NDEKİ İNŞAAT ALANINDA TEMEL ATMA TÖRENİ
Kadim Çırmıhtı’ya tepeden bakan hâkim bir noktada bulunan Şahintepesi’ndeki inşaat alanında gerçekleşen temel atma törenine; AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkçi ve Öznur Çalık, AK Parti Milletvekili Hakan Kâhtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya ve Mahalle Muhtarları katıldı.
“PROJEMİZ, MİMARİ YAPISI VE HİZMET ALANLARIYLA BÖLGEYE FARKLI GÜZELLİKLER KATACAK”
Yeni dönem vaatleri arasında yer alan Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerini 37 dönümlük alanda hizmete sunacaklarını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Bölgemizin turizm potansiyelini hareketlendirecek hizmet alanlarına ve mimari yapıya sahip Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerimizin temel atma törenimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum.Tarihi ve medeniyetiyle farklı zenginliklerini içerisinde barındıran Kadim Çırmıhtı’mızın daha fazla tercih edilmesi, görülmesi ve yakından tanınması adına başlattığımız ‘Yeşilyurt Kentsel Tasarım’ ile ‘Lezzet Vadisi’ projelerimiz birbirinden değerli yatırımları içerisine almaktadır. Çırmıhtı’mızın doğal güzelliklerine tepeden bakan bir noktada bulunan, geçtiğimiz dönemlerde düğün salonu ve sosyal tesis olarak vatandaşlarımıza hizmet veren Şahintepe’sini vizyonel ve bölgemize değer katan bir projeyle baştan aşağıya yenileyerek turizm merkezine dönüştüreceğiz. Sürekli gelişim, sürekli yenilik ve sürekli değişim ile başlattığımız dev yatırımlarımızdan bir tanesi olan bu projemiz bizim seçim vaatlerimiz arasında yer almaktadır. Fırat Kalkınma Ajansıyla yapmış olduğumuz fizibilite çalışması sonucunda Şahintepesi ile Gedik Sosyal Tesislerimiz arasında teleferik ve zimplank projemizin birinci aşaması ise tamamlandı, yap-işlet-devret modeliyle burada hem teleferik hem de zimplank projesini uygulayacağız. Burayı ailelerimizin çocuklarıyla birlikte gelip keyifli zaman geçirebilecekleri özel bir bölgeye dönüşecektir. Dağ kızağı alanından akvaryumuna, sosyal tesislerinden su topu havuzuna,  yöresel ürün satış ve tanıtım alanlarından peintbal alanına kadar toplumda farkındalık yaratacak değerli bir eseri Yeşilyurt’umuza kazandırmış olacağız. İlçemizde sosyal tesis anlamında yakaladığımız çıtayı böylesine değerli bir projeyle daha iyi noktaya taşımayı hedefliyoruz. Bölgemizin sosyal ve doğal kimliğine artı değerler katacak olan bu projemizi tamamlayıp hizmete sunduğumuzda yerli ve yabancı turistlerimizin buraya akın edeceklerine yürekten inanıyorum.” diye konuştu.
“BELEDİYELERİMİZİN HİZMET YARIŞINA GİRMESİNDEN MUTLU OLUYORUZ”
Malatya’nın bütün bölgelerinde devam eden yenileme ve dönüşüm çalışmalarından dolayı Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarını kutlayan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı ise, “ Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde her gittiğimiz yerde vatandaşlarımıza ‘ Siz Cumhur İttifakına destek verin, güç verin inanın ki her verdiğiniz oyun karşılığını hizmet olarak fazlasıyla göreceksiniz’ dedik. Hamd olsun geldiğimiz noktada da Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızda Malatya’nın kalkınması adına hizmet yarışına girdiler. Hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğine canı gönülden inanıyoruz. Bugün temelini atacağımız Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.” şeklinde konuştu.
“MALATYA VE YEŞİLYURT’A HAYIRLI OLSUN”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni etti.
“ŞAHİNTEPESİ, TURİZM NOKTASINA DÖNÜŞECEK”
Yeşilyurt’un çok önemli bir yatırıma daha kavuşacağını söyleyen AK Parti Milletvekili Hakan Kâhtalı ise, “ Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ile birlikte geçtiğimiz günlerde Kadim Çırmıhtımızın merkezinde oluşturulan gastronomi alanlarını gezmiştik. Yeşilyurt’umuzun hem merkezinde hem de kırsal bölgelerinde çok güzel hizmetler hayata geçiyor. Belediye Başkanımızın da bu anlamda büyük emekleri var, gittiğimiz her yerde de bu eserleri görüp vatandaşlarımızın teveccühü ile karşılaşıyoruz. Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri ile burası turizm noktası olacaktır. Türkiye’de az sayıdaki bu denli yatırımlardan bir tanesini Yeşilyurt’umuza kazandıracak olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
“ÇINAR BAŞKANIMIZ GÜZEL ÇALIŞMALARIYLA GÖZ DOLDURUYOR”
AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık ise, Türkiye’nin her kentinde olduğu gibi Malatya’da da yatırımların hız kesmeden devam ettiğini ifade ederken şunları söyledi; “ Malatya’mızın her noktasında hummalı bir çalışma söz konusudur. Belediye Başkanımız Mehmet Çınar, çok güzel projelerin altına imza atıyor, çalışmalarıyla göz dolduruyor, kendisini ve ekiplerini kutluyorum. Kadim Çırmıhtı’da hayata geçecek olan ‘Macera Parkı’ adrenalin tutkunlarına heyecan yaşatacak, ziyaretçilerin keyifle zaman geçirebileceği, dinlenebileceği ve spor yapabileceği bir mekân olacaktır. Bugün temelini atacağımız bu değerli yatırım, yeni merkezler oluşturulmasına da ayrıca önemli katkılar sunacaktır. Malatay’mızın yaşanabilir şehirler içerisinde hak ettiği değeri bulabilmesi adına bu tür güzel projelerle ciddi adımlar atmış oluyoruz.” dedi.
“BELEDİYE BAŞKANIMIZI VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMESİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı seçimlerde verilen sözleri teker teker yerine getirmesinden dolayı tebrik eden AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “ Kadim Çırmıhtı’mızın çehresini değiştirme noktasında ki gayretlerinden dolayı Belediye Başkanımızı kutluyorum. Tarihi ve kültürüyle farklı güzellikleri içerisine alan Kadim Çırmıhtı’mızın gelişmesi, Yeşilyurt’un gelişmesi ve akabinde Malatya’nın da daha fazla gelişmesi anlamına gelmektedir. Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin Kadim Çırmıhtı’mıza, Yeşilyurt’umuza ve Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. “ dedi.
DUALAR OKUNDU, TESİSLERİN TEMELİNE İLK HARÇ DÖKÜLDÜ
Protokol konuşmalarından sonra okunan duayla birlikte Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin temeline ilk harç döküldü. 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER