Bostanbaşı, Açtığımız Yeni İmar Yollarıyla Planlı Gelişiyor

Başkan Çınar, Bostanbaşı Mahallesinde Yeni Açılan İmar Yollarını İnceledi

Bostanbaşı, Açtığımız Yeni İmar Yollarıyla Planlı Gelişiyor

Bostanbaşı mahallesinin üç ayrı sokağında gerçekleşen imar yolları açma çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İlçemizin en büyük mahallelerinden Bostanbaşı, yeni açtığımız imar yollarıyla planlı bir şekilde büyüyor.” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2022 Yılı Yatırım Programına alınan Bostanbaşı Mahallesi Kelam Sokak’ta 200 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde,Fatih Caddesinde200 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde, Üsküp Caddesindeki 240 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde ki imar yollarında açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.
Yeşilyurt’un ulaşım ağını konforlu ve akıcı hale getirmek amacıyla çalışmaların dört koldan devam ettiğini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Son yıllarda hemşehrilerimizin yoğun bir şekilde tercih ettiği mahallelerimiz arasında yer alan Bostanbaşı’nın planlı ve sağlıklı gelişimi için yatırımlarımıza devam ediyoruz.Konutlaşma alanlarının yanı sıra ticari işyerlerinin hızla arttığı bu güzel mahallemizde alternatif yol güzergahları açarak araç ve yaya trafiğini daha modern hale getiriyoruz.Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, 2022 Yılı Yatırım Programında yer alan bu bölgemizdeki Kelam, Fatih Caddesinin devamı ile Üsküp caddelerimizdeki imar yollarını teker teker açarak sathi kaplama ya da sıcak asfalt serim çalışmalarına hazır hale getiriyorlar. Yollarımızın tamamlanmasında sonra bu bölgemizde ki ulaşım sorunlarına büyük oranda çözüm getirmiş olacağız.” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2022 Yılı Stratejik Planlamada yer alan 20 km’lik imar yolu açma hedefine büyük oranda yaklaştıklarını ifade ederken, “ İlçemizin dört bir tarafında değişim ve dönüşüm hizmetlerine aralıksız devam eden Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimin büyük özveri ve gayreti neticesinde bu yıl için belirlediğimiz 20 km imar yolu açma hedefimizin büyük bir kısmını gerçeğe dönüştürdük.  Hemşehrilerimize sözünü verip gerçeğe dönüştürdüğümüz tüm yatırımlarımız gibi bu yıl için belirlediğimiz imar yolu açma hedefimize de ulaşarak Yeşilyurt’umuzun yol ağını daha konforlu ve modern bir görüntüye kavuşturacağız. Çalışmalarımız planladığımız gibi sistemli bir şekilde ilerliyor. Sahada büyük bir özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER