Zelyurt: 'Başkan Gürkan, Doğanşehir’e çok büyük yatırımlar yapıyor'

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt: “Başkan Gürkan, Doğanşehir’e çok büyük yatırımlar yapıyor”

Zelyurt: 'Başkan Gürkan, Doğanşehir’e çok büyük yatırımlar yapıyor'

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Fındık Mahallesi’ne yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Doğanşehir İlçesi’ne alt ve üstyapı noktasında çok ciddi yatırımlar yaptığını belirterek, “Başkanımız söz verdi ve sözünü tuttu. Doğanşehir halkı olarak kendisine teşekkür ediyorum” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 2022 yatırım programında olan bölgelerde çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Fındık Mahallesi’nde içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışması gerçekleştiriliyor. Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt, MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin ve Fındık Mahalle Muhtarı Diler Yıldırım çalışmaları yerinde incelediler.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür eden Fındık Mahalle Muhtarı Diler Yıldırım, “Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan mahallemizi ziyaret etmişti ve altyapı ile ilgili bize bir söz vermişti. Şuan da çalışmalar devam ediyor. Altyapı ile ilgili tüm sıkıntılarımız çözülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e ve Doğanşehir Belediye Başkanımız Sayın Duralı Zelyurt’a teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin, “Sayın Başkanımızın özellikle kırsal bölgelerde içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili bizlere kesin talimatı vardı. İçme suyu olmayan ve kanalizasyonsuz bir yer kalmayacak demişti. Fındık Mahallemizin altyapı ile ilgili sıkıntılarını gideriyoruz. İçme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmamızın yanı sıra 100 tonluk içme suyu deposu ve 500 kişilik fosseptik yapıyoruz. Her konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a şükranlarımızı sunarken, çalışmalardan dolayı öncelikle Fındık Mahallesi Muhtarı Sayın Diler Yıldırım’a, Doğanşehir Belediye Başkanı Sayın DuraliZelyurt’a sağlamış olduğu katkılar ve yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerinde Fındık Mahallemize, Doğanşehir’imize ve Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt ise, ilçeye yapılan yatırımlardan dolayı memnun olduklarını kaydederek, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan, Fındık Mahallemize yapmış olduğu ziyarette mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon problemini çözeceğini söyledi. MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Mert ve ekibi çalışmaları başlattılar. Fındık mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon problemini çözmek için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan geldiğinden beri ilçemize çok büyük hizmetler vermiş, alt yapıdan tutunda üst yapıya kadar, kanalizasyondan içme suyuna kadar, yollara kadar, mahallenin grup yolları ile birlikte sokak yollarına kadar asfaltlama çalışmaları, su depoları, içme suyu isale hatları yapılması konusunda ilçemize çok ciddi destekler verilmiştir. Bu konuda vermiş olduğu desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a özellikle ilçem adına teşekkür ediyorum. ‘Kanalizasyon problemi olan içme suyu problemi olan hiçbir köyümüz hiçbir mahallemiz kalmayacak’ demişti ve aynen bu doğrultuda ekipler tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor.  Bu çalışmalardan dolayı tüm ekibine MASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu hizmetinde Doğanşehir ve Fındık Mahallemize hayırlı olsun” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER