MBB Bağımsız Adayı Gezer’den Doğanyol ve Pütürge İlçelerine Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret ederek ilçe halkı ile buluştu.

MBB Bağımsız Adayı Gezer’den Doğanyol ve Pütürge İlçelerine Ziyaret

Seçim gezileri kapsamında ilk olarak Doğanyol ilçesine giden Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, burada esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Doğanyol ilçesinin ardından Pütürge ilçesine geçen Gezer, burada da esnafları ziyaret ederek projelerini anlattı, önümüzdeki seçimlerde destek istedi.

Pütürge de konuşan Prof. Dr. Gezer, mert ve duruş sahibi insanlar diyarı olan Pütürge’nin talihsiz bir ilçe olduğunu belirterek “Son yıllarda o kadar irtifa kaybetti ki neredeyse dibi gördü. 972 ilçe arasında 933. Yani son 40 ilçeden biri. Bir şeyler yapılmazsa bir sonraki sırası muhtemelen sonunculuk.  Sadece Pütürge mi? Neredeyse bütün ilçelerimiz. Ah garip Pütürgem, Ah garip Malatyam, Ah sahipsiz memleketim. Ama karamsarlık yok. Pütürge’yi de Malatya’yı da şaha kaldıracak projelerimiz hazır” dedi.

Gittiği her ilçede olduğu gibi partilerin belediye başkan adaylarının seçim ofislerini de ziyaret eden Prof. Dr. Gezer, ziyaret ettiği ilçe esnafına ise göreve geldiklerinde yapacakları projelerden bahsetti.

Malatya’yı yakın tarihinin gördüğü en büyük kalkınma seferberliği ile kısa sürede ayağa kaldıracaklarının sözünü veren Gezer, yıllardır Malatya’yı her konuda çalışmış biri olarak tüm yol haritalarının hazır olduğunu dile getirdi.

Malatya’nın 5 yıl içinde her yönüyle şaha kalkan bir il olacağını ifade eden Gezer, özellikle konut seferberliği ile belediye-özel sektör işbirliği ile 50 bin konut üretmeyi de hedeflediklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER