Kahtalı'dan Covid-19 Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı tüm dünyayı etkisi altına alan COVID19’a dair açıklamalarda bulundu. 

Kahtalı'dan Covid-19 Açıklaması

COVID19’a dair açıklamalarda bulunan ve Malatya’da virüse karşı alınan tedbirleri değerlendiren AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, ‘‘Unutmayalım: Hiçbir virüs, alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.’’ dedi. COVID19 ile mücadelede en büyük etkenin korunma yöntemlerini eksiksiz uygulamak olduğuna dikkat çeken Kahtalı, koronavirüsten korunmanın 14 temel kuralı olduğunu ve bunların el yıkamak, sosyal mesafeyi korumak gibi aslında basit ama son derece güçlü yöntemler olduğunu söyledi.

Türkiye’nin koronavirüs ile mücadele sürecinde dünyanın birçok ülkesine nazaran çok daha iyi konumda olduğunu vurgulayan Kahtalı, vatandaşların hijyen kurallarına verdiği önemin yanısıra bu virüse karşı hassasiyet göstermesinin yaşanılan süreçte önemli olduğuna ve bundan sonra da önemli olacağına işaret etti. Hakan Kahtalı, ‘‘Çok şükür ülkemiz yerinde aldığı tedbirlerle dünyada bu virüse karşı mücadelede birçok sayılı ülkeye göre çok daha iyi konumda. Özellikle sağlık sistemimize, hastane ekipman ve kapasitelerimize ve tabi sağlık personelimize yönelik son yıllarda atılan örnek adımların ne kadar isabetli ve yerinde olduğunu da müşahade ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Malatya’da COVID19’a karşı alınan önlemleri de değerlendiren Hakan Kahtalı, ‘‘İlgili tüm kurumlarımız teyakkuz halinde ve gerekli her önlemi almaktan geri duymuyor. Vatandaşlarımızdan da ricamız bu mücadelede onlar için her türlü gayreti gösteren görevlilerimize yardımcı olmaları, mümkün olduğu kadarıyla evlerinden çıkmamaları ve gerekli kişisel tedbirleri almalı.’’ dedi.

Kahtalı son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Milli Dayanışma Kampanyası’na ilişkinde ‘‘Milletçe nice badirelere göğüs gerdik. Şimdi de el ele, gönül gönüle vererek Allah’ın izniyle bu zorluğu da başarıyla aşacağız. Çünkü #BizBizeYeteriz. İnşallah milletimiz hep beraber küresel bir tehdit olan bu badireden de ulusal bir mücadele ile çıkacak, Milli Dayanışma Kampanyası’na da gerekli desteği verecektir. Tabi Battal Gazi’nin torunlarına ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çünkü Malatya’nın her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımızdan gelen bu çağrıya da dört elle sarılacağını biliyorum. Son olarak bu sıkıntılı süreçte üstün gayretler sarf eden tüm sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum.’’ değerlendirmelerinde bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER