banner53

Yeşilyurt Güreş Sahası Ve Ahmet Atılgan Parkındaki Dönüşüm Çalışmaları Sürüyor

“Güreş Sahamız ve Ahmet Atılgan Parkımız, Malatya’nın Yeni Gözde Mekânı Olacak” 

Yeşilyurt Güreş Sahası Ve Ahmet Atılgan Parkındaki Dönüşüm Çalışmaları Sürüyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Çırmıhtı ile özdeşleşmiş Güreş Sahası ile Ahmet Atılgan Parkının olduğu alanımızı yeni ve farklı bir projeyle baştan aşağıya yeniliyoruz. Mimari yapısı, sosyal ve gezinti alanları, spor sahası, kafeteryası ve yeşil alanlarıyla bölge turizmine hizmet edecek bir yapıya kavuşturacağımız buradaki yeni spor ve sosyal yaşam alanımız, Malatya’nın yeni gözde mekânı olacaktır.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın 2019 Yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerindeki vaatleri arasında yer alan ‘Spor Tesisleri' projeleri çerçevesindeki Yeşilyurt Güreş Sahasında ki inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 

Yeşilyurt Güreş Sahası ile Ahmet Atılgan Parkının olduğu alanı baştan aşağıya yeniden dizayn ederek bölgenin turizmine kazandıracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak projesini hazırladığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor TOTO Teşkilatımızın destekleriyle hizmete sunacağımız Yeşilyurt Güreş Sahamız ve Ahmet Atılgan Parkımızdaki imalat ve yapım işleri tüm hızıyla sürüyor. Güreş sahamızın tribünleri yerleştirildi, saha zemini düzeltilip doğal çim ekimine hazır hale getirildi. Soyunma odaları ve idari kısımların olduğu bölümlerde iç imalat işleri devam ediyor.Güreş Sahamızla birlikte yeni ve farklı bir projeyle yeniden hizmete sunacağımız Ahmet Atılgan Parkımızın içerisindeki süs havuzu ve diğer çevre düzenleme işlemleri aralıksız sürüyor. Çırmıhtı ile özdeşleşmiş, tarihi bir dokusu bulunan bu güzel ve nezih alanımızı, yeniden turizme kazandırıp, bölgede yürüttüğümüz dönüşüm ve değişim yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyeceğiz.Sosyal donatıları, tribünleri, çim sahası, kapalı alanları, kafeterya, dinlenme alanları, soyunma odaları ve otoparkıyla birlikte buranın çehresini baştan aşağıya değiştireceğiz. Ahmet Atılgan Parkımızla birlikte yaklaşık 6 dönümlük alanda gerçekleştireceğimiz dönüşüm yatırımlarımızla birlikte burayı farklı ve özel bir hüviyete kavuşturmuş olacağız. Düzenleme çalışmaları, aydınlatmaları, peyzaj düzenleme ve yeşil alanlarıyla birlikte Yeşilyurt'umuzun geleceğine güzel bir eser daha emanet etmiş olacağız. Burası hizmete girdiği andan itibaren çok yoğun ilgi göreceğine inanıyoruz. Malatya’nın yeni gözde mekânları arasına girecek özel bir yatırımı Yeşilyurt’un hizmetine sunacağız. Emeği geçenleri kutluyorum. ” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER