'Eğitim Kart Projesi' TOBB Başkanı’na sunuldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve kitap-kırtasiye sektörü temsilcileri, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelerek “Eğitim Kart Projesi” hakkında bilgilendirme yaptı.

'Eğitim Kart Projesi' TOBB Başkanı’na sunuldu

Eğitim Yayıncıları ve Tedarikçileri Derneği’nin (EYTED) öncülüğünde 11 federasyonla birlikte Türkiye genelinde yayınevleri ve kitabevleri tarafından da desteklenen “Eğitim Kart Projesi” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde bölgedeki Oda ve Borsa Başkanlarının katılımıyla Diyarbakır’da düzenlenen TOBB bölge toplantısı sonrası Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun girişimiyle TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüşen sektör temsilcileri Eğitim Kart Projesinin gerek 18 milyon öğrenciye, gerekse sektöre sunacağı katkı hakkında bilgilendirme yaptı.

Malatya TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Özdemir ve sektör temsilcilerinden proje hakkında bilgiler alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, konuyu Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile paylaşacağını ve sektör temsilcileri tarafından konunun daha teknik anlatması için heyet adına Bakan Özer’den randevu alacağını belirtti.

SADIKOĞLU: “ÜYELERİMİZİN TALEPLERİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

Sektörlerin karşılaştığı her türlü sorunun çözümü noktasında girişimde bulunmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Sadıkoğlu, “Kitap ve kırtasiye sektörünün bugünlerde en önemli gündemi Eğitim Kart Projesi. Projenin detayları TOBB Başkanımıza anlatıldı. Sağ olsun başkanımız her türlü katkıyı sunacağını ifade etti. Malatya TSO olarak üyelerimizin sektörleriyle ilgili tüm sorunların ve taleplerin çözümü noktasında takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÖZDEMİR: “PROJE İLE KAYNAK KİTAPLAR KİTAPEVLERİNDEN ALINABİLECEK”

Eğitim Kart Projesi hakkında bilgi veren Malatya TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Özdemir, şunları söyledi; “Eğitim Yayıncıları ve Tedarikçileri Derneği tarafından geliştirilen Eğitim Kart Projesi, resmi makamların onaylaması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından velilere verilecek olan bir kart ile öğrencinin seviyesine uygun olarak öğretmen tarafından tavsiye edilecek yardımcı kaynak kitapların ücretsiz olarak kitapevlerinden alabileceği bir projedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER