Yeşilyurt Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısında komisyon raporları ve teklifleri karara bağladı. Terör örgütlerine yönelik gerçekleşen operasyonlarda şehit düşen Malatya’lı Semih Özbey ile Mehmet Çelik’in isimleri Yeşilyurt’taki sosyal yaşam alanlarına verildi.

Yeşilyurt Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Nakir Başkanlığında gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış ve yoklamanın ardından 02 Haziran 2021 Tarihli Toplantının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. Mazeretli oldukları için toplantıya katılamayan Meclis Üyelerinin dilekçeleri okunup kabul edildikten sonra gündemdeki maddeler görüşüldü.
Irak’ın Kuzeyi’ndeki Gara bölgesinde PKK’lı teröristlerce alıkonularak şehit edilen Jandarma Astsubay Başçavuş Semih Özbey’in isminin Çilesiz Mahallesi Halhal Sokakta bulunan park alanına, Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik’in isminin ise Özalper Mahallesi Altınevler Sokakta bulunan Koruluk Parkına verilmesine yönelik hazırlanan Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonunun raporu görüşülerek onaylandı.
Özal (Cihadiye) mahallesinde ki Rezerv Yapı alanı içerisinde mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesine olan taşınmazların satışına yönelik Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünün teklifi görüşüldükten sonra kabul edildi.
Yeşilyurt Belediyesi AR-GE Müdürlüğünün teklifi doğrultusunda; Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin doğal üyesi olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yanı sıra Meclis Toplantılarında Yeşilyurt Belediyesini temsil edecek bir asil üyenin belirlenmesine yönelik yapılan seçimde; Yeşilyurt Belediye Meclisinin AK Parti’li Üyesi Oktay Özevren Sağlıklı Kentler Birliği Meclis Üyeliğine seçildi.
Ağırlıkla imar maddelerinin görüşüldüğü toplantının ardından Temmuz Ayı çalışmalarını tamamlayan  Yeşilyurt Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Toplantısını 04 Ağustos 2021 Çarşamba Günü saat 14:00’da Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71