Trafikte Yaya Bilincinin Oluşturulması Amacıyla Etkinlikler Düzenleniyor

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’ sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası Malatya’da da gerçekleştirildi. 

Trafikte Yaya Bilincinin Oluşturulması Amacıyla Etkinlikler Düzenleniyor

Meslek Yüksek Okulu önünde gerçekleştirilen programa Malatya Valisi Hulusi Şahin, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Umut Yalçın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Altın, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Kamu Kurum ve Kuruluşu Müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Türkiye’nin 81 ilinde İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı projeyi eş zamanlı olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Hulusi Şahin, “Eş zamanlı olarak paydaşlarımız ve gençlerimizle birlikte bir etkinlik yapıyoruz. ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’ buradaki hedefimiz sürücülerin yaya geçitlerindeki duruşunun aslında hayata saygı duruşu olduğu. 

Malatya’da yaşanan trafik kazalarına baktığımız zaman tedbirsizlik, dikkatsizlik ve uykusuzluk gibi insan hatasından kaynaklandığını görmekteyiz. Bu kampanyalarla hedefimiz trafikteki insan unsurunu kazalara sebebiyet oranını olabildiğince azaltabilmek. Bütün amacımız bütün paydaşlarımızla birlikte trafik kültürünün en iyi şekilde uygulanmasını sağlamak” şeklinde konuştu. 

Büyükşehir Belediyesi 2022 yılı içinde 54 okul önünde çalışma gerçekleştirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya genelinde yaya geçitleri ile okul önlerinde yaya güvenliğini artırmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. 
Büyükşehir Belediyesi yaya güvenliğinin artırılması amacıyla öncelikli olarak 2022 yılı içerisinde 54 okul bölgesinde 156 kasis, 405 yaya geçidi, 168 önce yaya figürü ile 120 adet levhalama çalışması gerçekleştirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER