Prof. Dr. Şahin’den Başkan Güder’e ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Milli Türk Talebe Birliği (MTBB) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen ’15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak katılmak için Malatya’ya gelen Prof.Dr. Mehmet Şahin’i makamında konuk etti.

Prof. Dr. Şahin’den Başkan Güder’e ziyaret

Milli Türk Talebe Birliği (MTBB) Malatya Şubesi tarafından ’15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ konulu söyleşi programı düzenlendi. Söyleşi programına konuşmacı olarak davet edilen Siyaset Bilimci Prof.Dr. Mehmet Şahin, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti. Prof.Dr.Şahin, Medeniyetin Kalbi Battalgazi’nin tarih başkenti olduğuna dikkat çekerek, Başkan Güder’e çalışmalarından dolayı başarı dileklerini iletti. MTTB Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç’ında yer aldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güder ise Battalgazi hakkında konuklara geniş bilgiler verdi.

BAŞKAN GÜDER: “HOCAMIZI AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK”

Siyaset Bilimci Prof. Dr. Mehmet Şahin’i Malatya’da ağırlamaktan dolayı büyük onur duyduklarını aktaran Başkan Güder, “Kıymetli hocamızı Malatya’mızda özelde ise Battalgazi’de ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hocamız yol açanlardan, çığır açanlardandır. Toplumu aydınlatma adına güzel bir duruşu var. Umut ediyorum ki insanlarımız bu güzel insandan faydalanırlar. Bundan dolayı hocamı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. Duruşuyla ve ilkeli tavırlarıyla tüm dünyanın yakından tanıdığı bir insandan daha bahsetmek istiyorum. Dünya’nın gıpta ile izlediği ve yaptıklarıyla, söylemleriyle, duruşuyla, ilkeli tavırlarıyla dünyada herkes tarafından özümsenmiş bir liderden bahsediyorum. Onundan ismi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’nin kaderini devam ettirmek istiyorsak eğer, sahip olduğumuz lidere her zaman sahip çıkmamız lazım. Cumhurbaşkanımızın Battalgazi’deki temsilcisi olarak bizlere söylemleri şöyleydi; ‘Hizmet belediyeciliğinin yanında gönül belediyeciliği de yapacaksınız, insanların gönüllerine gireceksiniz. Millete efendi değil hizmetkar olacaksınız.’ Bizde bu söylemi kendimize düstur kabul ettik. Bu düstur doğrultusunda bir yandan Battalgazi’mizi daha yaşanabilir ilçeler arasına koymak için çalışırken diğer yandan da vatandaşlarımızın gönüllerine giriyoruz. Battalgazi; medeniyetin, kültürün, tarihin birleştiği ve bunların da açık hava müzesi şeklinde olduğu bir ilçemizdir. Kıymetli hocamızı açık hava müzesi ilçemizde ağırlamaktan onur ve mutluluk duyduk” dedi.

ŞAHİN: “BU ZİYARET BENİM İÇİN ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Battalgazi’de bulunmanın kendisi için büyük bir fırsat olduğunu belirten Siyaset Bilimci Prof. Dr. Mehmet Şahin, “Bugün ki ziyaret benim için çok ama çok önemliydi. Türk siyasal tarihine baktığımızda darbelerin yerinin ne olduğunu, milli iradeyi gasp etmenin ne anlamına geldiğini iyi biliyoruz. Bununda en çirkinini 15 Temmuz 2016’da kanlı bir şekilde gördük. Bu konuda da gençlerle konuşmak istedik. Hem Malatya’ya gelmek hem de  bu konuda konuşma fırsatı bulmak benim için önemliydi. Benim Malatya’ya ikinci gelişim. İlk geldiğimde konuşmacı olarak geldim ve hemen döndüm. Malatya’nın güzelliklerini, insanlarını, kayısısını biliyoruz. Malatya’ya az gelsem de yakından takip ediyorum. Gittiğim yerlerde belediye başkanlarımızı ziyaret ediyorum. Bizim için de sadece biz uzman olduğumuz konularda konuşuyoruz ama gittiğimiz yerde öğrenci oluyoruz. Konum ile ilgili hocayım ama Malatya konusunda öğrenciyim. Genelde kentin yöneticileri ile bir araya gelip bilgi alıyoruz. Tarih başkenti ilçemizde olmaktan da gurur duyuyorum. Başkanımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Ziyaret sonrasında Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Prof. Dr. Mehmet Şahin’e çeşitli hediyeler ve kayısı takdim etti.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71