banner53

Okul Servis Araçları Ve Personeline Denetleme Ve Bilgilendirme Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçlarına ve personellerine yönelik denetimlerine başladı.

Okul Servis Araçları Ve Personeline Denetleme Ve Bilgilendirme Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Malatya Minibüs ve Umum Servis Odası temsilcilerinin katılımıyla okul servis araçları ve personel denetleme ve bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.
2021-2022 eğitim ve öğretim yılının huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi için öğrenci servisi hizmetli veren araçların işletme ruhsatları ile yetki belgelerinin olup olmadığının yanı sıra yönetmelikte belirtilen kriterlere uygunluğu da ekipler tarafından kontrol ediliyor.Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için bütün ayrıntıların incelendiği denetimler çerçevesinde, kurallara uyulmadığı tespit edilen personel ve araçlar için gerekli uyarılar yapılarak okul taşımacılığında disiplin ve konforlu bir ulaşım sağlanmaya çalışılıyor.
İlimizde meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi amacıyla hazırlanan eylem planı kapsamında oluşturulan komisyon tarafından okul servis araçları ve personelinin yönetmeliğe uygun faaliyet gösterip göstermediklerinin tespiti amacıyla Eylül ayı boyunca yapılan denetimler devam edecek. Okulların ilk açıldığı dönem olan Eylül ayının yanı sıra yıl içerisinde de ekiplerin denetleme ve bilgilendirme çalışmaları sürecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER