Maski’den, Akçadağ’a 3 Yılda 398 Km’lik Altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu ilk günden itibaren Malatya genelinde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Maski’den, Akçadağ’a 3 Yılda 398 Km’lik Altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu ilk günden itibaren Malatya genelinde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda yatırımlarına devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, 1 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar Akçadağ İlçesi için 197.3 kilometre içme suyu, 126.5 kilometre kanalizasyon, 74.3 kilometre sulama kanalı hattı çalışmalarının yanı sıra, 7 adet fosseptik, 14 adet içme suyu deposu, 46 adet sondaj çalışması ve 1 adette atıksu arıtma tesisi inşa etti. 

MERT: SAYIN BAŞKANIMIZ BİZE SONSUZ DESTEK VERDİ
Akçadağ İlçesi’ni altyapı sorunlarından tamamen arındıracaklarını dile getiren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, göreve gelir gelmez alt ve üstyapı ile alakalı sorunlu bölge istemediğini söylemişti. Bizlerde Malatya’mızın her bölgesinde çalışmaya başladık. Akçadağ İlçemizin merkezi ve mahallelerine büyük yatırımlar yaptık. 1 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar Akçadağ İlçemize 197.3 kilometre içmesuyu, 126.5 kilometre kanalizasyon hattı, 74.3 kilometre sulama tesisi olmak üzere toplam 398.1 kilometre altyapı çalışması gerçekleştirdik. Akçadağ İlçemizin merkez ve mahallelerinin altyapısını güvence altına alıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz suya ulaşmaları için 14 adet içme suyu deposu inşa ettik. Su olmayan mahallelerimiz için 46 adet sondaj çalışması gerçekleştirdik. 7 adet fosseptik çalışması yaptık. Akçadağ’ın atıksularının akarsulara karışmaması için ilçemize 1 adet atıksu arıtma tesisi inşa ediyoruz. MASKİ olarak 7/24 sahada aktif olarak çalışıyoruz. 13 ilçemizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bizlere yatırımlarız ile alakalı sonsuz yetki ve sonsuz destek verdi. “Siz yeter ki proje üretin ve hayata geçirin. Ben maddi kaynağı hallederim” dedi. Başkanımızın bu desteği bizleri cesaretlendirdi. Deprem ve pandemiye rağmen çalışmalarımızı sürdürdük. Malatya’mızın her karış toprağına hizmet götürmeye devam edeceğiz. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER