25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” Farkındalık Etkinliği Düzenlendi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü


“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında; Malatya Valiliği öncülüğünde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda ve paydaş kurumların katılımıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Malatya’da Hep Birlikteyiz” mottosuyla farkındalık etkinliği düzenlendi.
“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde” toplumsal farkındalığın arttırılması, koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi ile yapılan faaliyetlerin ön plana çıkarılması amacıyla düzenlenen etkinliğe; Vali Hulusi Şahin’in eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ercan Altın, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen,  kamu kurum kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ve kadınlar katıldı
Ebru Şahin ve protokol üyeleri, Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İŞ-KUR ve KADEM tarafından kurulan stantları ziyaret ederek görevli personellerden, kadına yönelik şiddetle mücadelede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. 
Ebru Şahin ve beraberindekiler etkinlik çerçevesinde kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla  hazırlanan “Şiddete Dur De” panosuna ellerini boya ile kaplayarak el izlerini bıraktılar. 
Son olarak Malatya Kadın Kooperatifleri tarafından kurulan “Kadın Emeğine-Evet Kadına Şiddete Hayır” temalı stantlar ziyaret edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER