Malatya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Malatya genelinde yapmış olduğu çalışmalarla ulaşımı sürücüler açısından daha konforlu ve güvenli hale getiriyor. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor

Konak Mahallesinde Köprü Ve Yol Genişletme Çalışmaları Tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Konak Mahallesi girişinde yıllar önce yapılan ve günümüz şartlarında trafik yükünü kaldıramayan ve trafik kazalarının yaşandığı köprüyü genişleterek standartlara uygun hale getirdikten sonra istinat duvarı ile yol genişletme ve asfalt çalışmalarını da tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. 
Muhtarlardan Büyükşehir Belediyesine teşekkür

Yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür eden Konak Mahalle Muhtarı Cahit Işıldak, “Mahallemizin yıllardır kullandığı köprü, yol genişletme çalışmaları, asfalt ve istinat duvarları Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapıldı. Yolumuzun ve köprümüzün dar olmasından dolayı kazalar meydana geliyordu. İnşallah bundan sonra bu alanda kazalar olmaz. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi. 

Dar yolların genişletildiğini belirten Banazı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçak,“Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yolumuz dardı, asfaltımız çok yıpranmıştı, köprümüzde kazalar meydana geliyordu. Köprü genişletildi istinat duvarı yapıldı ve asfaltımız yenilendi. Mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Çalışmaların tamamlandığını belirten Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı M. Hakan Demir,“Malatya’nın son yıllarda gelişmekte olan mahallelerinden biri olan Konak mahallemizde yol genişletme, köprü ve istinat duvarı çalışmalarımızı tamamladık. Mahallemizin dar bir köprüsü bulunmaktaydı. Bu köprümüzde trafik akışı açısından sorunlar ve kazalar yaşanıyordu. Muhtarlarımızın istekleri ve Sayın Başkanımızın talepleri doğrultusunda ilk olarak köprü genişletme çalışmalarını tamamladık. Akabinde istinat duvarı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yol çalışmalarına başladık. Konak Mahallemizin girişine kadar olan kısmı freze ile kazı çalışmasını yaparak, asfalt çalışmasını tamamlayıp halkımızın hizmetine sunduk. İnşallah yapmış olduğumuz çalışmalar sonrasında bu alanda kazalar yaşanmaz” ifadelerini kullandı. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül acvu
Gül acvu - 2 yıl Önce

Birde yeşiltepe den görüntü gönderelim isterseniz bura ne yapılmış onları görelim suruyeli lerden dışarı çıkamaz olduk burçak küçük çocuk parkı var hacılar ve suriyelilerden başka kimse gidemiyoruz malesef
bizlerde oy verdik
Bizlerde vatandaşsız
Ama üvey evlat muamelesi görüyor malesef YESILTEPE

SIRADAKİ HABER