Kuzey Kuşak yolundaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor

Ulaşım noktasında Malatya genelinde yoğun bir çalışma içerisinde olan Malatya Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda yeni açılan cadde, bulvar ve kuşak yollarıyla Malatya’nın geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor. 

Kuzey Kuşak yolundaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor

Yol medeniyettir düsturuyla hareket eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğu-Batı aksında yaşanan yapılaşmalar neticesinde hem şehir içi ulaşımında hemde şehirlerarası ulaşımda yetersiz kalan çevreyoluna alternatif olacak yeni yolların açılması için çalışmalar başlatarak Malatya trafiğini rahatlatıyor. 
Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Malatya’nın kuzeyinde çevre yoluna alternatif yol çalışmaları başlatarak Kuzey Kuşak yolundaki çalışmalarını yıl içerisinde tamamlamak için yoğun bir şekilde gayret gösteriyor. 

Demir: Malatya’yı tek arterli yol aksından kurtarıyoruz

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’yı tek arterli yol aksından kurtarmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın yerel seçimlerden sonra göreve gelmesi ile birlikte Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına vermiş olduğu en önemli talimatlardan biride Malatya’yı tek arterli çevre yoluna mahkum olmaktan kurtarıp birden fazla ulaşım arterinin olduğu bir yapıya kavuşturmaktı. Bu arterlerin en önemlilerinden biride Kuzey Kuşak Yoluydu. İhalesi yapılarak yer teslimi yapılan yolumuzda çok hızlı bir şekilde çalışmalara başlandı. Kuzey Kuşak yolumuz Sivas Yolu – Topsögüt bölgesinden başlayıp Hanımın Çiftliği üzerinden Yeşilçam caddesine, oradan da yeniden Çevre Yoluna bağlayacak bir yol. Bu yıl içerisinde çalışmaların tamamlanması ile birlikte asfaltını yaparak ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Kuzey Kuşak yolumuzun hizmete girmesi ile birlikte Malatya’mızı mevcut tek arterli yoldan kurtararak sürücülerimizi daha konforlu ve güvenli bir yol aksına kavuşturmuş olacağız. Çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER