Kitap Dostu Çocuklara Battalgazi Belediyesi’nden Ödül

Battalgazi Belediyesi tarafından öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması, çocukların kendilerini geliştirmesi ve okuduklarını paylaşmasını sağlamak amacıyla ilkokullar arası okuma yarışması düzenlendi. “Oku ve Kağıda Dök” programında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bu gibi programlarla çocuklarımızı başarıya yönlendirmek istiyoruz.” dedi

Kitap Dostu Çocuklara Battalgazi Belediyesi’nden Ödül

8 Eylül Okuma Yazma günü kapsamında Battalgazi Belediyesi tarafından İlkokul öğrencilerine yönelik “Oku ve Kağıda Dök” yarışması düzenlendi. Öğrenciler belirledikleri kitapları okuduktan sonra el yazılarıyla özet çıkarıp Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edildi. 12 Ağustos Perşembe günü başlayan ve 3 Eylül Cuma günü son bulan yarışmaya il içinden ve il dışından çok sayıda katılım olurken, jüri tarafından değerlendirilen ve dereceye giren öğrencilere Battalgazi Belediyesi Konferans salonunda ödülleri verildi. 

BAŞKAN GÜDER: “BİZLER AİLELERİMİZ KADAR ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Ödül törenine katılan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi Belediyesi olarak sizlerin çocuklarınızı önemsediğiniz kadar biz de önemsiyoruz. Geldiğimiz ilk anda gençlik eğitim merkezlerini acil bir şekilde kurmamız gerektiğini söyledik. Kurduk ve bu alanları kullanan öğrencilerin elde ettiği başarılar bizleri gururlandırdı. gençlik merkezlerimizde gençlerimize belli bir ruh kazandırmak istiyoruz. Uzman eğiticilerimizin gözetiminde, üniversitelerden ortak çalışmalarımız var, ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle uyum ve ahenk içerisinde çalışıyoruz. Bu çalışmalarla amacımız; gençlerimizin topluma daha faydalı birer olmalarını sağlamak. “Oku Ve Kağıda Dök” gibi programlarla çocuklarımızı başarıya yönlendirmek istiyoruz. Allah bizlere ‘Oku’ diye emrediyor. Oku derken, anla, paylaş. Okuduğunuz da bilgiyi paylaşır ve anlatırsınız. Bilginin öyle bir özelliği var. Sürekli kişiler arasında dolaşır. Biz anne ve babalar iyi örnek olursak çocuklarımız da bizleri örnek alır.” dedi.

“EVLERDE DİZİLER, FİLMLER İZLEYECEĞİMİZE KİTAP OKUYALIM”

Öğrencilere örnek olmak için velilerin kitap okuması gerektiğinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz da; “UNESCO tarafından 8 Eylül’ün dünya okuma yazma günü olarak ilan edilmesi nedeniyle Battalgazi Belediyesi’nin düzenlediği “Oku Ve Kağıda Dök” yarışmasının duyurusunu ağustos ayında yapmıştık. Çocuklarımız kısa sürede bu yarışmaya katıldılar. Bu yarışmayı düzenleyen Battalgazi Belediyemize teşekkür ediyorum. Sadece yarışmayla olmaz, öğrencilerimizin ve velilerimizin sürekli okuması lazım. Özellikle velilerimizin okuması çocuklarımızın okumasına da çok etkili. Evlerde diziler, filmler izleyeceğimize kitap okuyalım. Bu alışkanlığı kazandırmamız lazım. Okumayan öğrencimizin başarılı olması mümkün değil. Çocukların okumayı öğrenmesiyle birlikte bu alışkanlığı edinmeli. Yazı yazarken de çocuklarımızın düzgün yazmalı. Battalgazi Belediye’mizi teşvik amaçlı düzenlediği bu yarışma nedeniyle de teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. 

İLK ÜÇE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yarışmada 1. olanlara bisiklet, 2. olanlara akıllı saat, 3. olanlara scooter hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan her öğrenciye satranç takımı hediye edildi. 2. Sınıflarda Mustafa Avni Cüre İlkokulu’ndan Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu kitabını okuyup özetini yazan Azra Gök birinci, ŞEHİT Murat Doğru İlkokulu’ndan Kısa Kulaklı Tavşancık kitabını okuyup özetini yazan Kadriye  Azra YALÇIN ikinci, Vakıfbank İlkokulu’ndan Ağustos Böceği ile Karınca kitabını okuyup özetini yazan Hira Nur FIRAT ise üçüncü oldu. 3. Sınıflarda ise Kazım Karabekir İlkokulu’ndan Erkek Halime kitabını okuyup özetini yazan Ecrin Yaren GÜLHAN birinci oldu.  Şehit Şahin Altmış İlköğretim Okulu’ndan Seni Seviyorum kitabını okuyup özetini yazan Ebrar ATEŞ ikinci olurken, Hacı İbrahim Işık İlkokulu’ndan Hazerfen ile Bir Gün kitabını okuyup özetini yazan Ahmet Salih AKCAN üçüncü oldu. 4.sınıflarda da Kazım Karabekir İlkokulu’ndan Sadako Ve Kâğıttan Bin Turna Kuşu kitabını okuyup özetini yazan Beyzanur BATUR birinci, Fatih İlkokulu’ndan Haluk Ve Dost Kuğular kitabını yazarak özetini çıkaran Rananur Çetinkaya ikinci, Kazım Karabekir İlkokulu’ndan Geçmişe Yolculuk kitabını okuyup özetini yazan Fatmanur Karakaş üçüncü oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER