Kernek Külliyesi’ne Hayır Çarşısı Yapılıyor

Büyükşehir Belediyesinden anlamlı bir hizmet daha

Kernek Külliyesi’ne Hayır Çarşısı Yapılıyor

Sosyal Belediyecilik anlayışı içerisinde çalışmalar gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi Kernek Külliyesi altına“Emanet Çarşısı” kuruyor. Çarşıda hayır sahiplerinin giysi, ayakkabı gibi bağışları ihtiyaç sahipleriyle buluşturulacak.

İpek Caddesi üzerinde bulunanKernek Külliyesi’nin alt katınayapılmakta olan Emanet Çarşısı, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yapım çalışmaları kapsamında 875 metrekarelik alan düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fuat Bayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Emanet Çarşısı’nın yapım çalışmalarına başladıklarını belitti. Bayhan, şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediyemizin hayır işlerine verdiği öneme binaen vatandaşların faydasına olacak şekildeKernek Külliyesinin altını Emanet Çarşısı olarak düzenlemeye başladık. Fen işleri olarak 875 metrekare alan üzerinde; 400 metrekareyifuayesergi alanı olarak, 350 metrekareyi depo alanı, 125 metrekareyi de mutfak ve müştemilatı olarak dizayn ediyoruz. Yaklaşık 500 bin liralık harcama yapıyoruz. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Emanet Çarşısında veren el ile alan eli buluşturacağız. Vatandaşlarımızın yapmış oldukları hayırları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına katkı sunacağız.”
Bayhan, kısa sürede Emanet Çarşısı’nın faaliyete gireceğini söyleyerek hayırsever vatandaşların çarşıya ilgilerini beklediklerini ifade etti.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71