Gürkan: 'Hizmetlerimizi Adil Ve Adaletli Bir Şekilde Yapıyoruz'

Doğanşehir İlçesinde incelemelerde bulunan Başkan Gürkan:"Hizmetlerimizi Adil Ve Adaletli Bir Şekilde Yapıyoruz"dedi

Gürkan: 'Hizmetlerimizi Adil Ve Adaletli Bir Şekilde Yapıyoruz'

Yapılan hizmet ve yatırımları yerinde incelemek amacıyla Doğanşehir İlçesine ziyarette bulunan Başkan Gürkan Erkenek Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.  

Gerçekleşen ziyaretten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Erkenek Mahalle Muhtarı Cengiz Yalvaç, “Erkenek Mahallemiz çok büyük bir mahalle. Mahallemizin birçok sorunu bulunmaktadır. Bu sorunların bazılarını siz ve ekibiniz çözdünüz bundan dolayı teşekkür ediyorum. Asfalt sorunu olan mahallemizin 6 km’lik kısmı asfaltlandı bundan dolayı da teşekkür ediyorum. Mera yolumuza stabilize malzeme serimi yapıldı. Karadere yolumuzun asfaltı inşallah bu sene bitecek. Yapılan çalışmalardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

Erkenek Mahallesine güzel hizmetlerin sunulacağını belirten AK Parti İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, “Malatya’ya değer katan bir Belediye Başkanına sahibiz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Malatya’mıza, Doğanşehir İlçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Hizmetler hiçbir zaman bitmez, hizmetin bitmesi demek hayatın durması demektir. Muhtarımızın da ifade ettiği sorunları birlik ve beraberlik içerisinde Erkenek Mahallemize güzel hizmetler sunacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız yapılan hizmetleri yerinde görmek ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili istişarelerde bulunmak amacıyla Erkenek Mahallemizde. Büyükşehir Belediye Başkanımıza her zaman yanımızda olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantısında ifade ettiği gibi Belediyeciliği Malatya’da görün. Bu hizmet ve yatırımları yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. 

Büyükşehir Belediye Başkanının her zaman yanlarında olduğunu belirten Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt ise konuşmasında, “Malatya için Sayın Selahattin Başkanımızın bir şans olduğuna inanıyorum. Başkanımız buraya Erkenek Mahallemizin sorunlarını bizzat sizlerden dinlemek için geldi. Sayın Başkanımız Doğanşehir olarak her zaman yanımızda oldu ve kendisine iletmiş olduğumuz bütün taleplerin yerine getirilmesi noktasında her zaman yanımızda oldu. Sayın Başkanımıza yaptığı hizmetlerden ve bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Doğanşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Kılıç ise mahalle ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanımıza vaktini Doğanşehir ilçemize ayırdığı için teşekkür ediyorum. Erkenek Mahallemiz bizim için çok kıymetli bir mahalle. Çok kısa bir süre önce göreve başladım. Siyasetçisinden bürokratına memleketine sahip çıkan insanları var. Erkenek Mahallemize gelmesi gereken hizmet neyse Büyükşehir Belediyemizin destekleri ve bütün paydaşlarımızla sizlere hizmet edeceğiz. Erkenek Mahallemizi daha da güzelleştireceğiz. Sayın Başkanıma ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Malatya’da her ilçeye eşit mesafede olduklarını belirten Başkan Gürkan, “Göreve geldikten sonra Büyükşehir Belediyesi olarak şemsiyemiz gökyüzü dedik. Nasıl ki doğan güneşten gözünü ve perdesini kapatmayan herkes ışığından ısısından yararlanıyorsa bizim yönetim anlayışımızda, hizmet anlayışımızda budur. Herkese eşit, adil ve adaletli bir şekilde hizmet sunma gayreti içerisindeyiz. Malatya’nın 718 mahallesi var her gün bir mahalleye gitsek 718 günümüzü alıyor. Büyükşehir Belediyemizin ve İlçe Belediyemizin her mahallede kolu var, duyu organları var. MASKİ, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Park Bahçeler ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımız var. Bütün Daire Başkanlığımız buradaki halkımızın hizmetinde. Türkiye’de en fazla yatırım yapan Belediye Malatya Büyükşehir Belediyesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantısında Malatya’ya gidin hizmetlere bakın ifadesi önemli. Bu hizmetleri yaparken, bu şehir önemli bir şehirdir. Bu şehirde yaşamak hem bir vebaldir hem de bir vecahattir. İnsanlık medeniyeti burada başlıyor. Malatya’yı tarif ederken insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehirdir diyoruz. Güzel hizmetler yaparsanız şerefe talip olursunuz. Bu hizmetleri yapmayıp vatandaş sizden huzursuzsa o zaman vebal altında ezilirsiniz. Adil ve adaletli bir şekilde çalışma içerisinde bir anlayışa sahibiz. 


Cumhuriyet tarihinde hiçbir İl’e nasip olmayan bir asfaltlanma programı Malatya’ya nasip oldu. 3 bin 500 km iki yıl içerisinde asfaltlama çalışması gerçekleştirilmiştir. Doğanşehir ilçemizde de 300 km asfalt çalışması gerçekleştirildi. Altyapı, çevre düzenlemeleri, parklar, spor salonları, arıtma tesisleri yapıyoruz. Tarımsal anlamda ise çiftçimize buğday, arpa, nohut, fasulye, fidan, fide dağıtımları yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi her noktada vatandaşının yanında olmaya gayret ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize yönelik olarak, 5 bin kişilik kapalı spor salonu, jimnastik salonu, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, 900 dönüm alanda Türkiye’nin en büyük gençlik kampını yapıyoruz, bütün ilçelere gençlik merkezleri yapıyoruz.  Ekmek ve Yemek Fabrikaları, Özel Harekât Merkezi, Polis Evi, Meydan Düzenlemeleri, Millet Bahçesi, Kütüphane, İnderesi bölgesine 3 milyon 300 bin metrekarelik bir park yapıyoruz. 300 dönümlük yeni bir parkın temelini attık. Kernek meydan düzenlemesi, Kernek kentsel dönüşüm, Alp Er Tunga Bulvarı, Danişment Gazi Bulvarı, Anayurt Bulvarı, Güney ve Kuzey Kuşak Yolları ile Kuzey Çevre Yolunu yapıyoruz. Ayrıca Lisanslı Soğuk Hava Deposu, Şire Pazarı, Buğday Pazarı, Fidancılar Sitesi ile HES ve GES Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde bir hizmet anlayışı da yoktur” ifadelerini kullandı. 

Başkan Gürkan konuşmasının ardından Mahalle sakinlerinin taleplerini de dinledi. Başkan Gürkan daha sonra yapımı yeni tamamlanan stadyumda gençlerle birlikte futbol oynadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER