Gelincik Tepesi’nde 678 Konut Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncülüğünde Toplu Konutlar İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gelincik Tepesi’nde yapılan 1.Etap 678 konutun anahtar teslim töreni sona erdi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Kura ile evlerine kavuşan vatandaşlarımıza Rabbim hayırlı ve uğurlu etsin” dedi. 

Gelincik Tepesi’nde 678 Konut Hak Sahiplerine Teslim Edildi

24 Ocak'ta meydana gelen depremde Battalgazi’de evleri yıkılan ya da ağır hasar gören aileler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde TOKİ tarafından Gelincik Tepesi’nde yapımı tamamlanan 678 konut, kura çekimi ile hak sahiplerine teslim edildi. Battalgazi Belediyesi bahçesinde 2 gün süren anahtar teslim töreni sonrası kurada ismi çıkmasıyla evlerine kavuşan bazı hak sahipleri, mutluluk gözyaşlarına engel olamazken, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese ve sürecin en yakıp takipçisi olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini ilettiler.

HAK SAHİPLERİNDEN MUTLULUK GÖZYAŞLARI

Kura çekiminde heyecanlı bekleyişini sürdüren Fatma Karaaslan isimli hak sahibi, “Öncelikle tüm depremzedelere çok geçmiş olsun diyorum. Allah ülkemize bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Deprem olduğunda evimiz 60 yıllık bir evdi ve bu nedenle çok fazla hasar aldı. Gelincik Tepesi’nde yapılan konutlara baktığımızda yatay mimarinin güzelliği ile çok güzel bir yaşam alanı yapılmış. Tabi ilerleyen dönemlerde gelişim sağlayacaktır. Tüm halkıma çok geçmiş olsun tekrar. Umarım o evlerde sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşamlarını devam ettirirler. Öncelikle Cumhurbaşkanımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Evimize kavuşacağımız için çok mutluyuz” derken, bir başka hak sahibi Yaşar Yaltagil ise “Deprem Konutları normalde yapılan TOKİ konutlarına nazaran daha güzel. Zemin olarak da sağlam bir yere yapıldı. Kayaların üstünde yapıldığı için günümüz evlerinden daha sağlam. Heyecanla evlerimize yerleşmeyi bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bakanımıza, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ’ya ve Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder ’e katkılarından ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok kısa bir sürede teslim ettiler. Allah razı olsun hepsinden” diye konuştu.

VALİ YARDIMCISI ŞAHİN: “MALATYA İÇİN BİR DÖNÜM OLDU”

Vali Yardımcısı Mustafa Şahin ise, “24 Ocak ilimiz için bir dönüm tarihi oldu. Deprem anından itibaren devletimiz devlet olmanın gereğini gösterdi. 24 Ocak sürecinden bu yana ‘Nerde Devlet’ diyen bir durumla karılaşmadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde depremden sonraki süreçte, yaraların sarılması süreci hızlı bir şekilde başladı. Deprem öyle bir felakettir ki, yaraların sarılması uzun sürüyor. Bu konutların dağıtılması da, yaraların sarılmasının bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANI KOCA: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Güçlü devlet olmanın haklı gururunu bir kez daha yaşadıklarını vurgulayan AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, “Cumhurbaşkanımızın bizzat ilgilenmesiyle, Bakanlarımızın gayretleriyle,  milletvekillerimizin girişimiyle depremde evleri hasar gören vatandaşlarımızın, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için ilk günden itibaren yoğun bir çaba gösterildi. Bugün güçlü devlet olmamızın haklı gururunu bir kez daha yaşadık. Allah hayırlı etsin. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın.”

BAŞKAN GÜDER: “EVLERİNİZDE MUTLULUK İLE GÜLE GÜLE OTURUN”

372 adet 2+1 konutun kura çekim törenine de katılan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Devletimizin vatandaşına sahip çıktığı örneğinin en güzel sergilendiği bugünde şunu ifade etmek isterim ki; Gelincik Tepesi’nde ciddi emekler ve gayretler sarf edildi. Hava kirliliğinin en az olduğu bölgemizde, yeni bir alt merkez oluşturuldu. Gelincik Tepesi’nin 1.Etap kuraları bugün itibariyle tamamlandı. 3+1 ve 2+1 toplam 678 konut, kura ile sahiplerine teslim edildi. Rabbim sizlere hayırlı etsin. Güle güle evlerinizde oturun. Rabbim ailenizle birlikte mutlu hayatlar sürdürmeyi sizlere nasip etsin. Battalgazi Belediyesi olarak ilk günden itibaren vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sürecin ilk anından itibaren takipçisi olduk. İlk günden itibaren her zaman milletinin yanında olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÇALIK: “MUHTEŞEM BİR YAŞAM ALANI OLACAK”

Gelincik Tepesi’nin güzel bir yaşam alanı olacağına dikkat çeken AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “2 gündür Gelincik Tepesi’nin anahtar teslim töreni sürüyor. Gelincik Tepesi muhteşem bir yaşam alanı olacak. Bir tarafta gölü göreceksiniz, diğer yandan tüm Malatya ayaklarınızın altında olacak. Malatya için çok özel mekanlardan bir tanesidir. Evini teslim alacak vatandaşlarımıza da hayırlı olsun. Allah o evlerde sağlıkla, huzurla, mutlulukla ve afetsiz bir şekilde çocuklarınızla, torunlarınızla yaşamayı nasip eder. Rabbim devletimizi ve milletimizi muhafaza eylesin. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER