Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor

Fırat EDAŞ ekipleri kesintisiz enerji hedefiyle 7/24 sahalarda

Fırat EDAŞ, Malatya’ya yatırımlarında hız kesmiyor

Malatya’da Yazıhan ilçesininEprememahallesindekiKirnik Yaylası ve Hekimhan ilçesininAşağıgirmanamahallesindeki Alıçlıyurtmevkiinde 3milyon TLyatırım gerçekleştiren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), sorumluluk bölgesindekiillerin birçok noktasındakesintisiz enerji hedefiyle yatırımlarını sürdürüyor.

Sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, kesintisiz enerji sunma hedefiyle Malatya’nın birçok noktasında yatırımlarınadevam ediyor.

Şirket, Yazıhan ilçesine bağlıEpreme mahallesininKirnik yaylasına yenimeskenlereve tarımsal sulamalara elektik enerjisi sağlanması amacıyla 2 adet 100 KVA gücünde, 1 adet 50 KVA gücünde direk tipi alçak gerilim dağıtım trafosu ve210 adet direk ile 5.310 metresi orta gerilim olmak üzere toplam 1.500 kilometrelik alçak ve orta gerilim elektrik hattı tesis etti. Hekimhan ilçesinin Aşağıgirmana mahallesindekiAlıçlıyurt mevkiine ise 1 adet 160 KVA gücünde betonarme trafo binası, 1 adet 100 KVA gücünde direk tipi alçak gerilim dağıtım trafosu ve 102 adet direk ile 2.215 metresi orta gerilim olmak üzere toplam 6.800 metrelik elektrik hattı tesisinin kurulumunu tamamladı.

Toplamda 3 milyon lira yatırım gerçekleştiren Fırat EDAŞ,böylece bölgede yeni inşa edilmiş 20 adet mesken ile tarımsal sulama amaçlıtesislere elektrik enerjisini hizmetesundu. Ayrıca, bölgede gerilim düşümü yaşanan mevcut kullanıcıların da elektrik şebekelerinin güçlendirilmesiyle hem bölgede elektrik enerjisi olmayan tesislere elektrik enerjisi sundu hem de gerilim düşümü yaşanan mevcut kullanıcıların sorunları çözüme kavuşturularak bölgedeki abonelere enerji arzısağladı. 
Fırat EDAŞ, abonelerinihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için yatırımlarınartarak devam edeceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71