Ekmek Ve Yemek Fabrikası’nın Depremden Önce Yapılmış Olması, Malatya İçin Büyük Bir Kazanım

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yaklaşık 11 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Ekmek ve Yemek Fabrikası,  6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da afetzedelere yüz binlerce sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yaptı. Yapılan hizmetten ötürü Orduzu Mahallesi ve Tecde Mahallesi muhtarları, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti. 

Ekmek Ve Yemek Fabrikası’nın Depremden Önce Yapılmış Olması, Malatya İçin Büyük Bir Kazanım

Son teknoloji ile donatılan Ekmek ve Yemek Fabrikası’nda, el değmeden üretilen ürünler, profesyonelce muhafaza edilerek, transferleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca deprem süresi boyunca fabrikanın günlük üretim kapasitesinin çok üzerine çıkılarak, afetzedelere hem sıcak yemek hem de ekmek dağıtımı gerçekleştirildi. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın girişimleri ile inşa edilen ve faaliyete geçen Ekmek ve Yemek Fabrikası, 4 ay boyunca Kızılay’a ev sahipliği yaptı ve burada çadırkentler ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlar için günlük 3 öğün yemek çıkarıldı. Öte yandan Fabrika bu süreçte günlük 300 bini aşkın ekmek üretimi yaparak, vatandaşlara ücretsiz bir şekilde hizmet sundu.  

EKİN, “BURADAN ÇADIR KENTLERE VE KONTEYNER KENTLERE DAĞILDI”

Ekmek ve Yemek Fabrikasında emeği geçenlere teşekkürlerini sunanOrduzu Mahallesi Muhtarı Abuzer Ekin, “Orduzu’muzun Pınarbaşı Bölgesinde bulunan Ekmek ve Yemek Fabrikası’ndan deprem süresi boyunca 100 binlerce sıcak yemek ile ekmek çadır kentlere ve konteyner kentlere dağıldı. Burada günde 3 öğün yemek yapılıyor ve ekmek çıkarılıyordu. Ekmek ve YemekFabrikasında başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a veemeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 

YİĞİT, “FABRİKANIN DAHA ÖNCEDEN PLANLANMIŞ OLMASI, MALATYA İÇİN BÜYÜK BİR KAZANIM”

Ekmek ve Yemek Fabrikası’nın depremden önce yapılmış olmasının Malatya için büyük bir kazanım olduğu ifade eden Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit,“Malatya Büyükşehir Belediyesi uhdesinde bulunan Ekmek ve Yemek Fabrikası’ndayız. Deprem süresi boyunca çadır ve konteyner kentlere buradan yemekler dağıtıldı. Aslında baktığımız zaman şehir bir öğretmendir. Şehrin şimdiki zamanı, geçmişi ve geleceği vardır. Önemli olan bu ruhu yakalayabilmektir. İşte tam da burada bu ruhu yakalayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın ön görüsüdür. 
Yaklaşık 6 ay önce Ekmek ve Yemek Fabrikasını ziyaret ettiğimizde Başkanımız burada yüz binlerce yemek çıkacağını belirtiyordu. Başkanımızın ön görüsü doğrultusunda Ekmek ve Yemek Fabrikamız faaliyete geçmiştir. Bilindiği üzere 6 Şubat’ta bir afet yaşadık. Bu anlamda biz Malatya Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu Ekmek ve Yemek Fabrikasının önem arz ettiğini de görmüş olduk. Bu tesisi daha önceden ön görülerek, yapılmasaydı, yeni bir tesis yapmak aylarca belki de yıllar sürecekti. Ama Ekmek ve Yemek Fabrikası’nın daha önceden planlanmış olması, Malatya için büyük bir kazanım olduğunu görmekteyiz. Buradan herkese eşit bir şekilde ayrım yapılmadan hizmet gittiğini gördük. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın yapmış olduğu birçok sosyal tesis, gençlik merkezleri yapmış,  yollar yapmıştır. Yapılan çalışmalara bakıldığı zaman deprem zamanında Tabiat Parkında on binlerce insanımız konakladı. Keza belediyenin sosyal tesislerinde yine aynı şekilde vatandaşlarımız konakladılar. Dediğimiz gibi Ekmek ve Yemek Fabrikasın’nın önemi deprem zamanında gördük. Allah bir daha böyle bir afetle bizleri karşılaştırmasın” diye konuştu. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Depremzede
Depremzede - 1 yıl Önce

Onun için mi depremin ilk günü insanlara ekmek ve yemek dağıttınız, sonrada ekmekleri parayla sattınız

SIRADAKİ HABER