Deva Partisi Akçadağ İlçe Kongresi Yapıldı

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi AKÇADAĞ  Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Mehmet KÜÇÜK tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi  Akçadağ İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi. 

Deva Partisi Akçadağ İlçe Kongresi Yapıldı

Akçadağ İlçesinde gerçekleştirilen kongreye Deva Partisi Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim GEZER, Malatya Kurucu İl Başkanı Onur GÜNEŞ, Yeşilyurt İlçe Başkanı Mahmut NURLAN, Battalgazi İlçe Başkanı Göksel ATLI  ve il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.     
Akçadağ Kurucu İlçe Başkanı Mehmet KÜÇÜK açılış konuşmasıyla başlayan kongrede, açılış konuşmasını müteakiben divanın oluşturulmasına geçildi. Yapılan oylamada Kongre Divan Başkanlığına Deva Partisi il Kurucular Kurulu üyesi Nurzat GÜCÜK, divan üyeliklerine ise Serdar GÜNATA ,Belkıs POLAT , Osman ERGÜL   Ve  Elif GÜVEN seçildiler. 
 Kurucular Kurulu Üyesi Nurzat GÜCÜK’ ün başkanlığını yaptığı genel kurulda  Söz alan il başkanı Onur GÜNEŞ  teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Malatya’nın 10 ilçesinde teşkilat çalışmalarının tamamlandığını 5 ilçe de genel kurul yaptıklarını diğer ilçelerinde hazır olduğunu ifade etti.  Türkiye’nin DEVA Partisi kadrolarına ihtiyacı olduğunu, Ülkemizin sorunlarının liyakatli ve ehliyetli Deva Kadroları tarafından kısa zamanda çözüleceğini belirtti. Daha sonra söz alan Kurucular Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim GEZER  Akçadağ’ın ve Malatyanın  gelişme ve Yatırımlardan pay alma  oranının  Türkiye ortalamasının altında kaldığını, coğrafi ve doğal kaynaklar bakımından ise ilçemiz ve ilimizin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu bildirdi. 

 Daha sonra ilçe yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan seçim

 Mehmet KÜÇÜK tarafından önerilen ve 10 asıl 5 yedek üyeden oluşan liste seçildi.  

 ASIL ÜYELER                                             YEDEK ÜYELER                                      

Servet ASLAN                                                  Elif KÜÇÜK
Cumali ÇOBAN                                                Kazım KARABIYIK
İsmail DURAN                                                  Şükrü ATAY
Sabire TUNAY                                                  Serdal GÜNAYLI
Kadir KARAKAYIŞ                                             Hakan KAYA
Kemal BULUT
Hacı Bayram TUNAY
Atilla ÖNAL
Muharrem ASLAN
Niyazi KARACA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER