Cumhurbaşkanı Erdoğan'a SP Malatya Gençlik Kolları Başkanı Sofuoğlu'ndan Mektup

Saadet Partisi Malatya Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Sofuoğlu Filistin halkına ve Mescid-i Aksa'ya karşı İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırılar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a SP Malatya Gençlik Kolları Başkanı Sofuoğlu'ndan Mektup

Saadet Partisi Malatya Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Sofuoğlu son günlerde büyük bir üzüntü, endişe ve öfkeyle takip ettiğimiz Kudüs meselesine ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup gönderdi. Mektubunda Filistin halkına ve Mescid-i Aksa'ya karşı İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırılara değinen Sofuoğlu Filistin Davası’na ve Filistin halkına her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Mektup ile birlikte bir "kalem" ve bir de "taş" gönderen Sofuoğlu;

" Gönderdiğimiz bu KALEM’le İsrail'e karşı yaptırım kararını imzalamanızı sizlerden gençler adına istirham ediyoruz. Ya da Filistin'deki izzetli direnişe destek olmak için Mehmetçiği ilk kıblemizi ve Filistin halkını korumak için tezkere kararı almanızı talep ediyoruz.
Eğer bunlar olmayacaksa orada küçük bedenlerin verdiği mücadeleye omuz vermek için bu TAŞ’ın milletimiz adına Filistin'e gönderilmesini talep ediyoruz. "  diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.

" Sayın Cumhurbaşkanım;

Son günlerde büyük bir üzüntü, endişe ve öfkeyle takip ettiğimiz Kudüs’ten gelen haberler, Filistin Davası’na ve Filistin halkına her zamankinden daha fazla sahip çıkmamızı zorunlu hale getirmiştir. Her şeyden önce bilinmelidir ki; bu savaş Filistin halkı ile İsrail arasında bir savaş değildir. Uzun vadeli ve insanlık tarihinin en uzun savaşı olan Filistin meselesi; Müslüman, Yahudi, Hristiyan meselesi değil bir insanlık meselesidir. Ayaklar altına alınan insan onurunun yüceltilmesi meselesidir.

Terör devleti İsrail’in bu hayasızca saldırılarına karşı durmak inancımızın, insanlığımızın, egemenliğimizin ve de kendi güvenliğimizin bir gereğidir. Tüm insanlığın gözleri önünde İsrail’in Filistin halkının mülkiyet hakkını ihlal ederek işgalini yaygınlaştırmasına, insanlık hakkı ihlallerine, inanç hürriyeti ihlallerine, sivillere yönelik uygulanan şiddete ve tüm bu azgınlıklarına karşı artık fiilen harekete geçilmesi kaçınılmazdır.

Biz biliyoruz ki İsrail zulmünün uluslararası arenada ele alınması konusunda en önemli ülke Türkiye’dir. İsrail'e yaptırım uygulayacak, ABD'ye haddini bildirecek olan muhalefetteki siyasi partiler ya da sivil toplum kuruluşları değil, iktidardır. İktidarın başındaki makam olarak siz Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz;

1- Sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olma sorumluluğu çerçevesinde hem içeride hem dışarıda harekete geçmelidir. Türkiye’nin tamamının bu konuda desteğini aldığını tüm dünyaya göstermeli, siyasi partilerin tümünün katıldığı bir toplantıyı da TBMM’de mutlaka gerçekleştirmelidir.
2- Hiçbir sonuç vermediği uzun yıllardır tecrübe edilen ucuz kınamalar bir kenara bırakılmalı, somut ve kararlı adımlar atılmalıdır.
3- Terör devleti katliamlarını durdurana ve işgali altındaki toprakları boşaltana kadar onunla olan ilişkiler askıya alınmalıdır.
4- Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan ve İsrail’in güvenliğini sağlayan İncirlik Hava Üssü ve Kürecik Radar Üssü derhal kapatılmalıdır.
5- Ticari, askeri ve stratejik bütün ortaklıklar durdurulmalı ve yeni anlaşmalar yapılmamalıdır. İİT ve D8 bir araya gelerek sosyal-siyasi-ekonomik yaptırım kararları alınmalıdır.
6- 54. Refah-Yol Hükümeti Döneminde olduğu gibi Türkiye öncülüğünde bir ‘Barış Gücü’ oluşturularak Kudüs’e asker gönderilmelidir.
Sayın Cumhurbaşkanım; Filistin’in bir kısmının değil tamamının bağımsızlığı ve özgürlüğü için bu yaptırımların ve adımların atılması elzemdir. Kudüs'ü doğu ve batı diye ayırmak Filistin davasına ihanet, bir anlamda işgali tanımak anlamına gelir.
Gönderdiğimiz bu KALEM’le İsrail'e karşı yaptırım kararını imzalamanızı sizlerden gençler adına istirham ediyoruz. Ya da Filistin'deki izzetli direnişe destek olmak için Mehmetçiği ilk kıblemizi ve Filistin halkını korumak için tezkere kararı almanızı talep ediyoruz.
Eğer bunlar olmayacaksa orada küçük bedenlerin verdiği mücadeleye omuz vermek için bu TAŞ’ın milletimiz adına Filistin'e gönderilmesini talep ediyoruz. "

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet soydoğdu
Ahmet soydoğdu - 3 yıl Önce

Onada sen gönderirsin....Allah razı olsun güzel yazmış niye zorununuza gidiyor dinimize maneviyatınıza hakaret etseler gıkınız çıkmaz ama Tayyibe iyide söylense eğer akp lidegilse hemen homurdanıyorsunuz. Ayıp be

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Ortağı Kiliçdaroğluna niye mektup yazmamış.

Cemal karlık
Cemal karlık - 3 yıl Önce

Bu zihniyet Kore'ye asker gönderir ama Filistin göndermez burada ABD nin menfaati Yok.

Yusuf gediktaş
Yusuf gediktaş - 3 yıl Önce

Kılıçtaroğlununda seninde senin gibilerinde Allah akil versin domuzdan post gevurdan dost olmaz birakin bu ab abd israil rusya yalakaliğını aslinıza dönün dönmüyorsanizda insanlara saldirmayin edepli olun

SIRADAKİ HABER