Malatya Emniyetinden Yapılan Çalışmalara Hakkında Açıklama

Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Malatya Emniyetinden Yapılan Çalışmalara Hakkında Açıklama

07.05.2021 günü Gelinciktepe TOKİLER de meydana gelen Faili Meçhul kamu kurumundan Açıktan Hırsızlık olayıyla ilgili Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda 09.05.2021 günü aksam saatlerinde pikap tarzındaki araç şüphe üzerine Çatyol Mevkiinde  durdurulmuş aracın kasasında yüklü miktarda Demir olduğu görülmüş  (özel üretim konsol demirler,müşteki müdür beyanına göre toplam 65.000 TL değerinde) araç içerisinde Y B., H. B., M. K. ve M. O. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş şahıslar malzemeleri Orduzu bölgesinde tanımadıkları bir şahıstan aldıklarını beyan etmiş, Müşteki Ö.T.’nin bahsettiği malzemelerin kasadaki malzemelerle örtüşmesi sonrası şahıslar gözaltına alınmış, ayrıca şahıslar bahse konu malzemeleri Yeşiltepe de tanımadıkları bir şahsa sattıklarını beyan etmiş tahkikata başlanmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

•1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 1 adet Kuru sıkı tabanca,5 adet fişek, 8 gr metamfetaminve 7.90 gr sentetik kannobinoid ele geçirilmiştir. 
•Kavaklıbağ Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış  kumar parası olan 120 TL muhafaza altına alınmış,  İşletmeci  şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
•Cezmi Kartay Caddesinde faaliyet gösteren isimsiz ve ruhsatsız işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış kumar parası olan 970 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış,  İşletmeci  şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
•Olay1:25/03/2021 günü İnönü Caddesinde bir Otobüs Durağında Meydana gelen cep telefonu hırsızlığı olayı
Olay2:12/04/2021 günü Büyük Mustafapaşa Mahallesinde bir işyerinden güveni kötüye kullanmak suretiyle cep telefonu hırsızlığı olayı
Olay3: 13/04/2021 günü Cezmi Kartay caddesinde bir işyerinden güveni kötüye kullanmak suretiyle cep telefonu hırsızlığı olayı
Olay4:26/04/2021 günü Halep Caddesinde bir işyerinde meydana gelen cep telefonunu hırsızlığı olayı
Olay5: 26.04. 2021 Günü Nuriye Mahallesinde bir işyerinde cep telefonunun gasp edilmesi olayı,  
Olay6: 27/04/2021 günü Turgut Temelli Caddesinde bir işyerinde Güveni Kötüye kullanma suretiyle cep telefonu hırsızlığı olayı
Yukarıda belirtilen olaylar ile ilgili olarak yapılan çalışmada ilimizde belirtilen tarihlerde 3 Güveni Kötüye kullanma, 2 Açıktan Hırsızlık ve 1 gasp olayını gerçekleştiren şüphelinin R. D. olduğu tespit edilmiş, Şüpheli 12.05.2021 günü Soykan Parkı civarında yakalanmış ayrıca şahsın Osmaniye ilinden benzer olaylardan 4 dosyadan firar olduğu tespit edilmiş konu ile ilgili tahkikata başlanmış, şahıs adli mercilerce tutuklanmıştır.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER