Ağbaba'dan Aslanoğlu için mesaj

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Siyaseti insanlara hizmet etme noktasında bir araç olarak gören, Malatya’ya unutulmaz eserler, Malatyalıların kalbinde unutulmaz yer bırakan değerli abim Mevlüt Aslanoğlu’nu özlemle anıyorum” dedi.

Ağbaba'dan Aslanoğlu için mesaj

Aslanoğlu’nun hangi siyasi görüşten olursa olsun bütün Malatyalıları bir araya getiren bir yapıya sahip olduğunu belirten Ağbaba, “Sadece iş dünyasında değil, siyasette de pek çok kriz çözmüştür. Hizmet ederken kimseyi ayırmazdı. Malatya’ya,iktidar gücü olmadan da hizmet edilebileceğini gösterdi. Mevlüt Aslanoğlu’nu gittiğimiz her yerde her kapıda saygıyla yad ediliyor. Yapılan hizmetlerde onun büyük emeği, katkısı var. Onun aramızdan ayrılması hem ülkemiz hem Malatya için hem de partimiz için büyük kayıp olmuştur” ifadelerini kullandı.

Ağbaba; “Mevlüt Aslanoğlu aktif siyasete girdikten sonra kendi deyimiyle modern bir dilenci olarak Malatya’ya çok büyük yatırımlar yaptı. Onun çabaları, girişimleri ve yaptıkları tüm Malatyalıların hafızasında yerini koruyor. Özellikle eğitim ve sağlık alanında yaptıkları asla unutulmayacak. Malatya’daki pek çok köy okulunu ilk kez bilgisayarla o buluşturdu, ilk kez çocuklar bilgisayar tuşuna onun sayesinde bastı. Milletvekilliği döneminde belki de devletten fazla Malatya’ya yatırım yapmıştır. Bizler de  Malatya’ya ve ülkemize daha fazla hizmet ederek O’nun aziz hatırasını onurlandırmaya devam ediyoruz. Mevlüt Abimizi bir kez daha rahmetle ve özlemle anıyorum” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER