Büyükşehir Belediye Meclisiekim Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığı’nda11 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediye Meclisiekim Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,İsrail’in Filistin halkına karşı sürdürdüğü savaşla ilgili konuşarak, “Filistin’de Müslüman kardeşlerimizin büyük bir infazı söz konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bir an evvel Ortadoğu’da barışın sağlanması ve idame ettirilmesi için Filistin devletinin bağımsızlığının Birleşmiş Milletler’ in almış olduğu kararlar doğrultusunda kabulü ve 1967 öncesi sınırına çekilmesi herhalde çözüm olacaktır diyorum. Orada Rahmeti Rahmana kavuşmuş bütün insanlarımıza Cenabı Allahtan Rahmet diliyorum. Bir an evvel sükûnetin olmasını temenni ettiğimi ifade etmek istiyorum”dedi.  
Başkan Gürkan ayrıca Malatya Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’un vefatı dolayısıyla da başsağlığı diledi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşmasının ardından meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında bulunmayan 15 adetek maddenin gündeme alınması kararı oylanarak kabul edildi. Bazı gündem maddeleri bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenirken, bazı maddeler de ilgili komisyonlara havale edildi.
Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı II. Birleşiminin ise 13Ekim Cuma günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER