Battalgazi’de Başarılı Karla Mücadele Çalışması

Battalgazi Belediyesi kar ve buzla mücadele ekipleri, dün gece başlayan kar yağışı sonrası toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek için kar yağışının ilk anından itibaren cadde, sokak ve kaldırımlarda özverili bir çalışma yürüttü. 

Battalgazi’de Başarılı Karla Mücadele Çalışması

Malatya’yı dün geceden bu yana etkisi altına alan kar yağışında yolların kapanmaması, toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda buzlanma sebebiyle olası kazalar yaşanmaması için kar yağışının ilk anından itibaren teyakkuza geçen Battalgazi Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, bu konuda tecrübe ve özverili çalışmalarını bir kez daha ortaya koydu. Kar yağışının ilk anından itibaren sahada canla başla mücadele eden ekipler, ilçedeki cadde, sokak ve kaldırımlarda tuzlama ve temizleme çalışmaları gerçekleştirdi. Ekiplerin bu hummalı çalışmaları, açık olan yollarda herhangi bir sorun yada sıkıntı yaşamayan vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı.

Karla mücadele ekiplerinin çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileten Fırat Mahallesi Muhtarı Nihat Biner, “Dün akşam başlayan kar yağışı sonrasında Battalgazi Belediyesi ekipleri, gerekli çalışmalara hemen başladı. Saat: 19.30’da tuzlama çalışmalarına başlandı ve sabahın erken saatlerinde iş makineleri sahadaydı. TOKİ yollarımız açıldı ve vatandaşlarımız herhangi bir problem yaşamadı. Çalışmalar hızlı bir şekilde yapıldı. Ekiplere hummalı çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” derken, Yamaç Mahalle Muhtarı Mehmet Hanifi Akdağ, “Ben iki dönemdir muhtarlık yapıyorum ve karla mücadele ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Bizde kendileriyle birlikte sahadayız. Gece 3’e kadar beraber tuzlama çalışmaları yaptık. Ekipler tecrübeliler. Çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71