Battalgazi Belediyesi’nden Depremzede Öğrencilere Sınav Desteği

Battalgazi Belediyesi tarafından 17-18 Haziran’da düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan depremzede öğrencilere destek olmak amacıyla ücretsiz TYT Genel Tekrar Kampı düzenlenecek. 

Battalgazi Belediyesi’nden Depremzede Öğrencilere Sınav Desteği

Battalgazi Belediyesi ile ODAK Kurs Merkezi tarafından Malatya’daki depremzede öğrencilere sınav desteği sağlanıyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatıyla 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla ücretsiz TYT Genel Tekrar Kampı düzenlenecek. Alanında uzman öğretmenler tarafından 30 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak verilecek tekrar dersleri ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrenciler zorlu sınav öncesi derslerini son kez baştan sona tekrar etme şansına sahip olacak. Tüm konulara dair hızlandırılmış anlatımların yapılacağı bu verimli kamp 30 Mayıs Salı günü başlayacak. Sabah 9.00’da başlayacak dersler 16.00’a kadar devam edecek. Sınırlı kontenjana sahip olan tekrar kampı hakkında bilgi almak ve kayıt yapmak isteyen öğrenciler 05536634433 iletişim numarasından bilgi alabilirler.
Öğrenciler için çok verimli bir kamp programı oluşturduklarının altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Sınavın gençler için çok önemli olduğunu biliyoruz. Malumunuz 6 Şubat’ta asrın felaketini yaşadık ve Malatya’da sınava hazırlanan öğrenciler bir mağduriyet yaşadı. Bizlerde bu mağduriyeti gidermek ve gençlerimize bu zorlu yolda omuz vermek adına verimli olacak bir program ayarladık. Battalgazi Belediyesi olarak bu tür programlara daha öncesinde de imza atmıştık ve öğrencilerimiz adına ne kadar faydalı olduğunu hep birlikte görmüştük. 17-18 Haziran’daki sınav öncesinde de yapılacak bu tekrar da çok faydalı olacaktır. Türkiye’nin aydınlık yarınları olan gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlerimiz bizim başımızın tacıdır” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER