banner53

Battalgazi Belediyesi Önünde Renkli Görüntüler 

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıkarken, Battalgazi Belediyesi önü renkli görüntülere sahne oldu. 

Battalgazi Belediyesi Önünde Renkli Görüntüler 

Malatya’da yeni tip koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra dışarı çıktı. Kimi arkadaşlarıyla kimi de aileleriyle parklara koşarken, Battalgazi Belediyesi hizmet binasının ön tarafı renkli görüntülere sahne oldu. Ailelerin Battalgazi Belediyesi ön kısmındaki alana getirdiği çocuklar çimenlerde oturdu, futbol maçı yaptı, bisiklet sürdü ve oyuncaklarıyla oynadı. Sosyal mesafe kuralına özellikle dikkat eden aileler, çocukların parkta eğlendiği anları ölümsüzleştirmeyi de unutmadı. Bu anlarda Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de, ailelere sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 

BAŞKAN GÜDER, ÇOCUKLARA HEDİYELER DAĞITTI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Belediye hizmet binası önünde gönüllerince eğlenen çocukları ve ailelerini ziyaret etti. Aileler ve çocuklarıyla yakından ilgilenen Başkan Güder, çocuklarla çeşitli hediyeler dağıttı. Ailelerin 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nı tebrik eden Başkan Güder, çocuklarla fotoğraf çektirmeyi unutmadı.

BAŞKAN GÜDER: “ÇOCUKLARIMIZIN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLDUK”

Konu hakkında kısa bir açıklama gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “İçişleri Bakanlığımız, yayınlamış olduğu genelge ile bilindiği üzere 0-14 yaş arasında çocuklarımızın saat 11.00 ile 15.00 arasında dışarı çıkabilmelerine olanak sağlandı. Bugün Battalgazi Belediye’mizin önünde bulunan ve çocuklarımızın rahatlıkla oynayabileceği bir alanda evlatlarımızın eğlenip zaman geçiriyorlar. 2 aydır evde sıkıntılarını şuan burada zaman geçirip atıyorlar. Onların bu mutlulukları da bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Çocuklarımızla yaptığımız sohbette, Ramazan bayram gelemeden Bayramı yaşadıklarını ifade ettiler. Onların yüzünde ki bu tebessümü, onların sevinçlerini görünce bizde ortak olalım istedik. İnşallah kısa sürede çocuklarımız belli günlerde değil sürekli dışarı çıkıp gönüllerince koşup oynamaya devam ederler.  Çocuklarımızın daha önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramı da bayram gibi yaşamaları için bizler Battalgazi Belediyesi olarak tüm tedbirleri aldık. 


 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER