banner53

Horata Malatya'nın Sembol Mekânlarından Biri

Başkan Gürkan, Horata Mesire alanında incelemelerde buldu.

Horata Malatya'nın Sembol Mekânlarından Biri

Başkan Gürkan: Horata Mesire alanında bulunan su kaynağımız bu yıl oldukça fazla, suyun olduğu yerde hayatın olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah hemşerilerimizin nefes alacakları, piknik yapacakları, güzel vakit geçirecekleri bir mekan olarak bu alanı hizmete sunacağız. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaz aylarında, serin havası ve soğuk suyu ile Malatyalıların yoğun olarak ziyaret ettiği Horata Mesire alanında incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 
Horata Mesire alanında yapılan geziye Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, Tarımsal Hizmetler ve Park Bahçeler Daire Başkanı Berkan Samanlıoğlu, Yeni Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçak, Bahçebaşı Mahalle Muhtarı Cahit Işıldak, Su Mahalle Muhtarı Özkan Kocaile bazı daire müdürleri katıldı. 
Horata Malatyalıların yaz aylarında yoğun olarak ziyaret ettiği bir mesire alanı

Horata Mesire alanının Malatyalılar için çok önemli bir merkez olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Malatyalı hemşerilerimizin yoğun olarak ziyaret ettiği, Malatya’nın sembol mekânlarından ve Malatya ile özdeşleşmiş bir alan olan Horata Mesire alanında başlatmış olduğumuz çevre düzenleme çalışmalarının yanında, çevre taş duvarları ve kanal duvarları tamamen yenilendi. 

Büyükşehir Belediyesi olarak Horata Mesire alanında vatandaşlar için büyük tehlike arz eden yaklaşık 2 bin metreküptaş duvarı yeniden yaparak,eskiden olduğu gibi vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile piknik yapacakları, dinlenecekleri bir mekân haline getirdik. 
Horata Mesire alanında bulunan su kaynağımız bu yıl oldukça fazla, suyun olduğu yerde hayatın olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah hemşerilerimizin nefes alacakları, piknik yapacakları, güzel vakit geçirecekleri bir mekan olarak bu alanı hizmete sunacağız. 
Bu alanda yapılan düzenleme çalışmalarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Horata Mesire alanımız vatandaşlarımıza ve muhtarlarımıza hayırlı olsun” dedi. 
Muhtarlardan teşekkür

Yeni Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçak, Bahçebaşı Mahalle Muhtarı Cahit Işıldak ve Su Mahalle Muhtarı Özkan Koca ise yaptıkları teşekkür konuşmasında, “Büyükşehir Belediyemize yapılan çevre düzenleme çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Horata Mesire alanı çevresindeki duvarlar toprak kaymalarından dolayı yıkılmak üzereydi. Büyükşehir Belediyemiz yaptığı çalışmalarda bu duvarları tamamen yeniledi. Bu çalışmalarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER