Battalgazi Belediye Meclisi, 19 Gündem Maddesi Görüştü

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının 1.birleşim 1.oturumunda bir araya gelerek, 19 gündem maddesini görüştü. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Battalgazi Belediye Meclisi, 19 Gündem Maddesi Görüştü

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısı 1.birleşimin 1.oturumu ile başladı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen meclis toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İlk olarak Eylül ayı olağan toplantının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. Toplam 19 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda, 2023 Mali yılı Performans programının görüşülmesi, 2023 Mali yılı bütçesi görüşülmesi, 2023 Mali yılı Bütçe Kararnamesinin görüşülmesi ve 2023 Mali yılı ücret tarifelerinin yer aldığı gündem maddeleri plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, diğer bir gündem maddesinde ise Sancaktar Mahallesinde bulunan 3190 ada 4 ve 5 parsel numaralı taşınmazlardaki Battalgazi Belediyesi’ne ait hisseler, 10 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü’ne oy çokluğu ile tahsis edildi.  

BAŞKAN GÜDER: “VATANDAŞLARIMIZA HİZMET SÖZÜMÜZ VAR”

Toplantı sonrası kısa bir konuşma gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Her bir karışında tarih ve medeniyet yatan Doğunun gözbebeği konumundaki Battalgazi’mizi, daha güzel yarınlara hazırlamak için gece demeden gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu kutlu yolda Battalgazi Belediyesi olarak tamamladığımız ve devam eden projelerimiz var. Bu projeler gerçekten ciddi ve ilçemize büyük değer katacak projelerdir. Derme Deresi Rekreasyon Projemiz ve Kırkgöz Sahil Parkı Projemiz, Eskimalatya Meydan Projemiz ilçemize büyük değer katacak projeler. Allah’ın izniyle bu yılda hizmetlerimiz katlanarak devam edecek. Yerel yönetimler olarak bizim, vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz hizmet sözümüz var” dedi.


Battalgazi Belediye Meclisi, 2.birleşimin 1.oturumu için 5 Ekim Çarşamba günü saat 15:00’te Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yeniden bir araya gelecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER