Başkan Güder, Kadın Muhtarların Anneler Gününü Kutladı

‘Anne kalbi, bir çocuğun yer yüzündeki cennetidir’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kutlanan Anneler Günü vesilesiyle ilçede görev yapan 4 kadın muhtarla bir araya gelerek, Anneler Günü’nü kutladı ve karanfiller verdi.

Başkan Güder, Kadın Muhtarların Anneler Gününü Kutladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 9 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla ilçedeki kadın muhtarların gönüllerine dokundu. Paşaköşkü mahalle muhtarı Asiya Şahin ev sahipliğinde; Ataköy mahalle muhtarı Elif Gemici, Niyazi mahalle muhtarı Nilgün Tekatlı, Üniversite mahalle muhtarı Esra Polat ve Malatya Çölyaklılarla Dayanışma Derneği Başkanı Serpil Karslıoğlu ile bir araya gelen Başkan Güder, sonsuz ve karşılıksız sevginin anlamı annelerin bu özel gününü kutladı. Kadın muhtarlara karanfiller veren Başkan Güder, toplumun en üretken kesimini oluşturan kadınların, tarih boyunca bütün medeniyetlerin inşasına ve gelişmesine önemli katkılar yaptığının altını çizerek, “Anne demek merhamet demek. Anne demek sevgi demek. Anne demek her şey demek. Onlar bizim başımızın tacıdır. Varlığında ocağına, yokluğunda hatırasına sığındığımız tüm annelerimizin bu değerli gününü kutluyorum” dedi.

ANNE MUHTARLARDAN BAŞKAN GÜDER’E ÖZEL TEŞEKKÜR

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in bu anlamlı ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerin ileten Paşaköşkü muhtarı Asiye Şahin, “Anneler günü dolayısı ile bugün değerli başkanımız Osman Güder bizleri ziyaret ettiler. Annelik duygusunu sadece anne olan bilir. Hayatta olmayan annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başkanımıza ve ekibine yapmış oldukları bu nazik ziyaretten dolayı da çok teşekkür ediyorum.” derken, Ataköy mahalle muhtarı Elif Gemici ise, “Hiçbir özel günümüzde bizleri unutmayan bir belediye başkanımız var bizim. Bugün Anneler günü ve başkanımız bugünde bizim yanımızda. Allah kendisinden razı olsun. Biz başkanımızdan razıyız. Bu güzel ve anlamlı günde de bizleri unutmadığı için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Üniversite mahallesi muhtarı Esra Polat, “Her insan her kadın kendi bedenini sever. Bir kadın için kendi bedeninden var olan bir varlığa sahip olmak, tanımsız ve tarifsiz olduğunu düşünüyorum. Bunun adı da annelik olsa gerek. Bir kadının anne olmasıyla beraber bireysel farkındalığı artar, toplumda var olan bütün varlıklara duygusal yoğunluğu artar. Kısacası anne olmak başka bir şey.  Bu anlamda bizleri her zaman olduğu gibi bugünde unutmayan başkanımız Osman Güder’e teşekkür ediyorum. Her konuda bizim yanımızda. Tüm annelerin gününü kutluyorum.” derken Niyazi mahalle muhtarı Nilgün Tekatlı ise “İki mübarek günü bir arada geçiriyoruz. Dün Kadir gecesiydi, bugün ise anneler günü. Bu iki özel günümüzde de başkanımız bizi yalnız bırakmadı. Artık Battalgazi Belediyesi demiyorum, Battalgazi ailesi diyorum. Şehit annelerimizin ve tüm annelerin bu güzel ve özel günü kutlu olsun.”

Malatya Çölyaklılarla Dayanışma Derneği Başkanı Serpil Karslıoğlu, 9 Mayıs Dünya Çölyaklılar Günü ve Anneler Gününü kutlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini iletti. 

BAŞKAN GÜDER: “ANNE KALBİ, BİR ÇOCUĞUN YER YÜZÜNDEKİ CENNETİDİR”

Tüm çocukların anne sevgisine doyduğu bir dünya dileğinde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin bu özel gününü kutlayarak, şunları söyledi: “Öncelikle tüm çocukların anne sevgisine doyduğu ve fısıldanan anne dualarının işitebildiği bir dünya diliyorum. Bu özel günde ilçemizdeki kadın muhtarlarımız ve Çölyak dernek başkanımızda bir araya geldik. Muhtarlarımızın anneler günlerini kutladık. Anne demek merhamet demek. Anne demek sevgi demek. Anne demek her şey demek. Onlar bizim başımızın tacıdır. Annelerimizin değerini her daim bilmemiz gerek. Rabbim annelerimizin eksikliğini vermesin. Anne kalbi, bir çocuğun yer yüzündeki cennetidir. Varlığında ocağına, yokluğunda hatırasına sığındığımız tüm annelerimizin bu değerli gününü kutluyorum. Bir yandan da bugün Dünya Çölyaklılar Günü. Onlarda çok sıkıntı yaşıyorlar. Battalgazi Belediyesi olarak bizlerde elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Topluma adanmış insanlar toplumun gözbebeğidir. Onların kıymetlerini bilmemiz lazım. Kendi hayatlarını başka insanların hayatları uğruna yeri geldiğinde heba edip harcayabiliyorlar. Toplumda yaşayan her birey bizim birer ferdimiz, birer parçamız. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Bunları yaptığımız sürece huzurlu ve mutlu bir toplum oluruz. Bizde Battalgazi Belediyesi olarak dün olduğu gibi bugünde vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Bizden taleplerini yerine getirmek boynumuzun borcudur. Bu kardeşlerimiz gıdalara ulaşmakta ciddi problemler yaşıyorlar. Battalgazi Belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz gıda paketlerini onlara vereceğiz. Başta şehit anneleri olmak üzere dünyadaki tüm annelerin gününü kutluyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER