Başkan Çınar, Tüm Malatyalıları Kiraz Festivali Etkinliklerine Davet Etti 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Tüm hemşehrilerimizi 24 Haziran Cuma günü saat 18:00’de düzenleyeceğimiz 27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali kortej yürüyüşümüzün yanı sıra Mustafa Ceceli, Kıraç ve Manga Grubu Konserlerimize, Melekbaba, Çırmıhtı ve Beylerderesi Şehir Parkında düzenleyeceğimiz sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerimize davet ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Çınar, Tüm Malatyalıları Kiraz Festivali Etkinliklerine Davet Etti 

27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivali hazırlıklarının tamamlandığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Her anı heyecan dolu, her anı renkli ve her anı dinamik bir ortamda gerçekleşecek olan festivalimiz için aylardır devam eden hazırlıklarımızı artık tamamladık. Malatya ve Yeşilyurt’a değer katacak çok renkli ve hareketli bir programla hemşehrilerimizle bir arada olacağız.” diye konuştu.

Kiraz festivalinin Malatya ve Yeşilyurt’un tanıtılmasına büyük bir katkı sunacağını ifade eden Başkan Çınar, “ İlçe Kaymakamlığımız ve İstanbul Yeşilyurt’lular Derneğimizle ortaklaşa düzenlediğimiz, kamu ve kurumlarımızın da katkı sunduğu 27.Yeşilyurt Kültür, Spor ve Kiraz Festivalimizin kortej yürüyüşünü 24 Haziran Cuma Günü saat 18:00’de Doğa Cadde AVM önünden başlatıp Valilik Binası önündeki 15 Temmuz Millet Meydanına kadar devam ettireceğiz.Bütün Malatyalıları kortej yürüyüşümüze bekliyoruz. Yürüyüşümüz esnasında esnaflarımız ve vatandaşlarımıza dalbastı kirazımızı hediye edeceğiz. Kortej yürüyüşümüzden sonra saat 20:30’da Malatya Park AVM Yanı Konser Alanında ünlü sanatçımız Mustafa Ceceli’nin sahne alacağı konser programıyla hemşehrilerimizle birlikte olacağız. Büyük bir coşkuya ve heyecana sahne olması beklenen festival kapsamında; 25 Haziran Cumartesi günü Tarihi Yeşilyurt Konaklarında kültürel ve sanatlar etkinlikler düzenleyip, kiraz yarışmamızda dereceye giren üreticilerimizin ödüllerini dağıtacağız. El sanatları sergisi, çocuklarımıza yönelik kültürel etkinlikler, sergiler ve yemek ikramlarımızın yanı sıra Muhtarlar Koromuzun da sahne alacağı müzik dinletisinden sonra aynı gün saat 20:30’da Malatya Park AVM yanındaki etkinlik alanında ünlü sanatçı Kıraç’ı sevenleriyle buluşturacağız. 26 Haziran pazar günü ise saat 17:30’da Beylerderesi Şehir Parkında kültür, sanat ve sportif etkinlikler düzenleyip ödül törenimizi gerçekleştireceğiz.  Festivalimizi pazar günü saat 20:30’da Malatya Park AVM yanındaki etkinlik alanında Manga Grubunun vereceği konserle tamamlayacağız. Malatya ve Yeşilyurt’un marka değerine, ruhuna, kimliğine, birlik ve beraberlik anlayışına büyük bir katkı sunacak olan festivalimizin tüm etkinliklerine hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER