Başkan Destici:'Soykırım Çamuru Bizde Tutmaz'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde “Ermeni soykırımı” ifadesine ilişkin, “Soykırım arayanlar, 17. 18. 19. yy ABD'si ile Karabağ'a, Hocalı'ya baksınlar. Soykırım çamuru bizde tutmaz” dedi.

Başkan Destici:'Soykırım Çamuru Bizde Tutmaz'

Joe Biden’ın 1915’te yaşanan olayları “soykırım” olarak nitelendirmesine yönelik BBP Başkanı Mustafa Destici’den tepki geldi. Biden’ın açıklamalarını sosyal medya üzerinden değerlendiren Destici, “ABD Başkanı Joe Biden'ın Ermeni lobilerinin sözde soykırım iddiasına sarılarak ecdadımızı ve Türk Milletini soykırımla itham etmesi kabul edilebilir bir durum olmadığı gibi büyük iftiradır. ABD başkanı Ermeni diasporasının tezlerine boyun eğerek böyle bir açıklama yapmıştır.” ifadelerini kullandı.

" ABD yönetimiyle bütün ilişkiler gözden geçirilmelidir"Biden’ın yaptığı açıklama ile tarihi gerçeklerin değişmeyeceğinin altını çizen Destici, “ABD Başkanı müttefiklik anlayışını yok sayarak büyük bir hevesle yaptığı bu açıklamayla, Türkiye'ye ve Türk Milleti'ne karşı da açık bir düşmanlık yapmıştır. Elbette ki açıklaması Amerikan halkının tümünün düşüncesi değildir. Ama mevcut ABD yönetiminin bakış açısını gösterir. Lakin Türk Milletini soykırım gibi bir insanlık suçuyla itham edenlere karşı müsamahakar davranılmamalı ve en sert bir biçimde karşılık verilerek ABD yönetimiyle bütün ilişkiler gözden geçirilmelidir.” şeklinde konuştu.
"1915 olayları soykırım değil Ermeni çetelerinin ihanete karşılık yedikleri Osmanlı tokadıdır"“Biden, önce kendi yaşadığı topraklarda, ellerindeki arazileri elde etmek için yok ettikleri yerlilerden özür dilesin” şeklinde konuşan Başkan Destici şu sözleri kaydetti: "#1915Olayları soykırım değil, Ermeni çetelerinin 1. Dünya savaşı sonrası Osmanlı topraklarının emperyalistler tarafından işgalini fırsat bilerek, işgalcilerle işbirliği yaparak devlet içinde devlet kurma hayaliyle yaptıkları mezalime ve ihanete karşılık yedikleri Osmanlı tokadıdır.Türk Tarihinin hiçbir döneminde ne Ermenilere ne de başka bir topluluğa karşı asla soykırım yapılmamıştır. Soykırım arayanlar,17. 18. 19. yy ABD'si ile Karabağ'a, Hocalı'ya baksınlar. Soykırım çamuru bizde tutmaz. Biden'in devleti ise soykırımla elde edilmiş topraklarda kurulmuştur. Biden, önce kendi topraklarında ve diğer coğrafyalarda kendi devletlerince yapılan zulüm ve işgallerin, işlenen katliamların, yapılan soykırımların hesabını versin."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER