banner53

Zorla Kaçırma Olayında 7 Tutuklama

Malatya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlarda kaçak tütün ürünleri satan ve kumar oynadıkları tespit edilen  kişiler gözaltına alınırken, işlemleri tamamlananlar adli makamlara sevk edildiler.

Zorla Kaçırma Olayında 7 Tutuklama

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

"KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesi; 20.01.2020 günü ilimiz Sivas caddesinde bir iş yerinde yapılan aramada; 5000 adet gümrük kaçağı makaron, 118 kğ gümrük kaçağı nargile kömürü, 18 adet gümrük kaçağı  nargile lülesi ile 6 kğ gümrük kaçağı nargile tütünü ele geçirilerek, Şüpheli şahsa 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet suçundan yasal işlem yapılmıştır.

2
Malatya'nın Battalgazi İlçesine bağlı Battalgazi Mahallesinde ve Adıyaman İli Sincik İlçesine bağlı Geçitli Köyündeki olayın devamı olarak meydana gelen Konutta Birden Fazla Kişi İle Yağma-Kasten Yaralama-Cinsel Saldırı-Kişi Hürriyetinden Yoksun Kılma  olayı ile ilgili olarak; Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda olayın tüm failleri yakalanmış, Müşteki şahsın zorla bindirildiği araç ve müşteki şahsa ait olan ve zorla alınan araç temin edilerek Olay Yeri inceleme görevlileri tarafından gerekli incelemesi yaptırılmış akabinde Müşteki şahsa ait olan araç müştekiye teslim edilmiştir.Bu kapsamda yapılan ikamet aramalarında bir adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirilmiş ayrıca şahsa zorla imzalatılan üç ayrı toplamda 103 bin lira değerinde senet ve bir adet müştekiye ait olan aracın şüpheli D.Y. isimli şahsa devredildiği yazılı adi sözleşme kağıdı şüpheli şahıstan temin edilmiştir.

Şüpheli şahıslar mevcutlu olarak 20/01/2020 günü Adli mercilere çıkarılmış. Bunlardan 7 şahıs tutuklanmış. 2 şahıs Adli kontrol şartı ile serbest kalmış 1 şahısta savcılıkca serbest kalmıştır. Tutuklanan şahıslar cezaevine teslim edilmiştir.

3
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmalarda;

20.01.2020 günü  saat 02.30 sıralarında  Cezmi Kartay Caddesinde bulunan ruhsatsız İşyerinde  Zar atmak suretiyle (Barbut)KUMAR  oynandığı tespit edilmiş, kumar oynayan  toplam 3 şahsa 5326 SKM/34.maddesine istinaden toplam 3.675 TL   idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 1000 TL geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır"dendi

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER