Çalınan Çapa Motorunu Bulundu

Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Malatya’nın Darende İlçesi Yenipınar Mahallesinde çapa motoru ve römork çalan 2 zanlı yakalandı.  

Çalınan Çapa Motorunu Bulundu

Darende İlçesi Yenipınar Mahallesinde, 1 adet çapa motoru ve 1 adet römork kimliği belirsiz şüpheli şahıslarca çalındı. Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için özel bir ekip kuruldu. Jandarma İstihbarat Unsurları ve takviye ekiplerle yapılan istihbari çalışmalar sonucu, çapa motorunu çaldıkları tespit edilen 2 şüpheli kısa sürede yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı doğrultusunda gözaltına alındı. 

Şüphelilerin aynı bölgede bir başka çapa motoru ve römorkunu da çaldıkları tespit edilirken, şahısların hırsızlık malı çapa motoru ve römorklarını sattıkları şahıslar tespit edildi. Söz konusu 2 Çapa Motoru ve 2 Römorka el konularak sahiplerine teslim edildi. 

Söz konusu Çapa Motoru ve Römorkların piyasa değerinin 30 bin TL civarında olduğu ifade edilirken, gözaltına alınan 2 şüpheli şahsın işlemleri devam ettiği kaydedildi.

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER