Her yıl Ocak Ayında İçme Suyuna Zam

MASKİ tarafından içme suyuna yüzde 20 zam yapıldı. Zamlar artık otomatiğe bağlandı ve her yıl Ocak ayında zamlar yapılacak.

Her yıl Ocak Ayında İçme Suyuna Zam

Yeni yılı zamlarla başladı ve ilk zam suya geldi. Zamlar artık otomatiğe bağlandı ve her yıl Ocak ayında artış yürürlüğe girecek. MASKİ tarafından içme suyuna yüzde 20 zam yapıldı. Zamlı uygulama Ocak ayından itibaren yürürlüğe girdi. Gerekçesi olarak artan maliyetlere rağmen 2017 yılından itibaren içme suyu fiyatlarına zam yapılmadığı olarak gösterilen yüzde 20’lik artışın yanı sıra MASKİ tarafından kaçak su kullanımı ile ilgili olarak da ilçe-belde ve köy yerleşim bölgelerini ayrımı yapmaksızın uygulanacak.

3 Liradan, 3 Lira 40 kuruşa

Yüzde 20’lik artışla çıplak m3’ü; 2 lira olan suyun fiyatı 2.40 kuruşa, giydirilmiş olarak da m3’ü, 3 lira 2 kuruş olan su bedeli 3.60 kuruş civarında oldu.

Zamlar otomatiğe bağlandı

MASKİ Genel Kurulunda belirlenen su kullanım bedelleri, “MASKİ Tarifeler Cetvelinde belirtilen ücretlerin artış hesaplaması her yıl Ocak Ayında açıklanan yıllık TÜFE oranı kadar veya Genel Kurulun belirlediği değerlerde uygulanacak. 

İlçe-belde ve köy ayrımı kalktı

Kaçak ve usulsüz su kullanımında tahsil edilecek su bedellerinde şimdiye kadar uygulanan şehir merkezinde kullanılan kaçak ve usulsüz su kullanımı ile İlçe ve belde merkezleri ile köy ve mezralarda farklı oranlarda alınan kaçak su bedelleri Malatya genelinde aynı değerde hesaplanacak.

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER