banner53

Çalık,'Adil Gevrek Gidecekse Malatya Karar Verecek'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, BtcTurk Yeni Malatyaspor ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Çalık,'Adil Gevrek Gidecekse Malatya Karar Verecek'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, BtcTurk Yeni Malatyaspor ile alakalı açıklamalarda bulundu. Başarısızlığın arkasındaki gerekçeleri irdelemek gerektiğini ifade eden Çalık, “Kamuoyu değişim arzu ediyorsa değişim söz konusu olabilir” dedi.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, BtcTurk Yeni Malatyaspor ile alakalı açıklamalarda bulundu. Başarısızlığın arkasındaki gerekçeleri irdelemek gerektiğini ifade eden Çalık, “Kamuoyu değişim arzu ediyorsa değişim söz konusu olabilir” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, taraftarın kulüp başkanı Adil Gevrek’in istifasını istemesi ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

“Başarısızlığın arkasındaki gerekçeleri irdelemek gerektiğini vurgulayan Çalık, “Kalabilir, gidebilir buna Malatya karar verecek” dedi. Çalık,  “Vefa çok önemlidir. Vefayı bilmeyen vefa bulamaz. Malatyaspor ikinci ligdeydi. 6 sene içerisinde 2.Lig’den 1.Lig’e, 1.Lig’den de Süper Lig’e çıktı ve 3 yıldır Süper Lig’de mücadele ediyor. Adil başkanın bu konudaki başarısını asla kimse göz ardı etmemeli. Buna ‘şans, Allah’ın sevgili kulu, Malatya’nın sevgisi, desteği, duası’ deyin ama çok önemli bir başarı var. Yeni Malatyaspor sürecinin başlangıcında eski belediye başkanımız Ahmet Çakır’ın çok büyük bir desteği var. O esnada işadamlarımızın, taraftarlarımızın, sahip çıkan vatandaşlarımızın çok büyük emeği var. Süper Lig’de bu başarılarla devam ederken, UEFA’da ülkemizi temsil ettik. Bu durum Malatya tarihinde ikinci kez oldu. Dolayısıyla çok önemli bir başarıydı. Sezonun ikinci yarısında yaşanan deprem, deprem sonrası pandemi ve tabi ki Malatyaspor yönetiminin kendi içerisindeki hataları… Öncelikle başarıları için teşekkür etmek lazım sonrasında da başarısızlığın arkasındaki gerekçeleri hepimizin çok iyi irdelemesi gerekiyor. Yönetimsel hatalar, hoca hatası, oyuncuların verilmesi, satılması, kiralanması dahil olmak üzere herkesin bunu çok iyi görmesi lazım. Dolayısıyla hiç kimse, hiç birimiz, hiçbir insan kulu değişmez diye bir kural yoktur. İnsanlar göreve gelir, çalışır, sonrasında kamuoyu değişim arzu ediyorsa değişim söz konusu olabilir. Bunu zamanında, yerinde oturup konuşmak lazım. Öncelikle başarıları için teşekkür ediyoruz, sonra bu üzüntülere sebebiyetlerini ortadan kaldıracak önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyorum. Mevzu, Malatya’nın mevzusu. Dolayısıyla Adil gider Ahmet gelir, Ahmet gider Mehmet gelir, Mehmet gider Ayşe gelir. Kayserispor kulübü başkanımız var. Adil başkanın yerine bir kadın başkan bulabiliriz. Kalabilir, gidebilir buna Malatya karar verecek” ifadelerini kullandı.
ERTV HABER MERKEZİ

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Yotube Kanalımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER