Yeşilyurt Belediyespor’un futbol sahası baştan aşağıya yenileniyor

Başkan Çınar Talimatı Verdi, Yeşilyurt Belediyespor’a Yeni Saha Geliyor 

Yeşilyurt Belediyespor’un futbol sahası baştan aşağıya yenileniyor

Yeşilyurt Belediyesi, 2020-2021 Futbol Sezonunda T.F.F.3.Lig 1.Grupta Malatya’yı temsil edecek olan Yeşilyurt Belediyespor’un iç saha maçlarının yanı sıra antrenmanlarını güzel ve sağlıklı alanlarda yapması için Mollakasım Mahallesinde atıl vaziyette bulunan futbol sahasını baştan aşağıya yeniliyor.
DOĞAL ÇİM EKİMİ BİR HAFTA İÇİNDE YAPILACAK
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri, Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünün ortak koordinasyonu neticesinde başlayan yenileme ve bakım çalışmaları kapsamında; futbol sahasının sentetik yüzeyi sökülürken, alt drenaj sisteminin tamamlanmasından sonra doğal çim ekimi yapılacak.
SAHA ZEMİNİ, TRİBÜNLER, SOYUNMA ODALARI VE OTOPARK DÜZENLENİYOR
500 kişilik taraftar kapasitesine sahip tribünlerin oturma alanlarındaki eksiklikleri teker teker gideren Yeşilyurt Belediye Ekipleri, idari bölüm ve soyunma odalarının bulunduğu binanın yanı sıra yedek kulübelerin bakımı ve stadın çevresindeki tellerin yükseltilmesine kadar detaylı bir yenileme ve bakım çalışması yapıyor.
“YEŞİLYURT’A KALİTELİ SPOR TESİSLERİ KAZANDIRIYORUZ”
Yeşilyurt’a güzel ve kaliteli spor tesisleri kazandırmak adına dur durak bilmeden çalıştıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, her alanda gelişen ve büyüme kat eden Yeşilyurt’un değişim sürecine yakışacak, kaliteli ve güzel alanlara sahip bir futbol sahasını hizmete sunacaklarını söyledi. 
“MOLLAKASIM’DAKİ SAHAMIZI BAŞTAN AŞAĞIYA YENİLİYORUZ”
Yeşilyurt Belediyesi olarak spora ve sporculara destek vermeye devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, “Yeşilyurt Belediyesi olarak sportif aktivitelerin sağlıklı, huzurlu ve güvenli alanlarda yapılması için spor tesis projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatları neticesinde, yeni sezonda kentimizi ve ilçemizi 3.Ligde temsil edecek olan Yeşilyurt Belediyespor’umuzun iç saha maçlarının yanı sıra antrenmanlarını kaliteli ve sağlıklı şartlarda yapması adına Mollakasım Mahallemizde bulunan sahamızı baştan aşağıya yeniliyoruz. Burası doğal güzellikleri ve yeşil alanlarıyla çok güzel bir atmosfere sahip, yeni sezonda hem konuk takımlarımızı hem de taraftarlarımızı güzel bir sahada ağırlayacağız. Stadımızın zemininden tribünlerine, otoparkından çevre düzenlemesine kadar tüm eksikliklerini gidermek adına ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Standart futbol sahası ölçülerine sahip stadımızın sentetik çimleri sökülürken, doğal çim ekimine ise alt yapı çalışmalarından sonra hemen başlayacağız.  İdari bölümler ve soyunma odalarının yer aldığı binamızın içi ve dışındaki bakım çalışmalarını en yakın zamanda tamamlayacağız. Bununla birlikte yaklaşık 500 kişilik kapasiteye sahip tribünlerimizin eksikliklerini gideriyoruz, stadın çevresindeki telleri yükseltip otoparkımızı hazır hale getireceğiz. Stadımızın aydınlatma ışıklarını yeniden bakıma alıp, ilerleyen zamanlarda gece antrenmanlarına ve maçlarına da hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ile Amatör Spor Kulüplerinden Yetkililer gelip sahada gerekli incelemelerde bulundular, onlarında talepleri neticesinde yapılması gerekenleri hızlı bir şekilde yerine getireceğiz. Yapılan düzenlemelerin ardından futbol sahamızı daha modern, daha nezih, daha konforlu hale getireceğiz. Yeni sezon için güzel bir kamp dönemi geçirip kadrosunu kaliteli transferlerle güçlendiren Yeşilyurt Belediyespor’umuzun hedeflediği başarılara ulaşması için elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Malatya ve Yeşilyurt’a yakışan, kaliteli ve modern alanlara sahip güzel bir futbol sahasını inşallah en yakın zamanda sporseverlerin hizmetine sunacağız.” diye konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER